Preokret Votforda na blic, pa projektil Dinjea za remi na Gudisonu

Izvor: B92, 11.Dec.2018, 00:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preokret Votforda na blic, pa "projektil" Dinjea za remi na Gudisonu

Fudbaleri Votforda odigrali su nerešeno sa Evertonom 2:2 u 16. kolu engleske Premijer lige na Gudison parku.

Votford je bio nadomak pobede posle preokreta u drugom poluvremenu, prvo auto-golom Kolmana, a onda i pogotkom Dukura, ali su "karamele" osvojile bod u poslednjim sekundama meča.

Everton je poveo u 15. minutu. Gomeš je pametno u prodoru sačuvao loptu pored svog saigrača Tea Volkota jer je Volkot bio u ofsajdu, pa je vratio do peterca Rišarlisonu, a ovaj zakucao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pod prečku za 1:0.

Od 63. do 67. minuta je viđena prava drama jer je prvo Kolman u 63. auto-golom doneo Votfordu egal, da bi samo dva minuta posle toga Dukur glavom između dvojice preokrenuo, a onda Everton u 67. promašio penal.

Jedna propuštena šansa iz penala nije se osvetila Evertonu, a razlog za radost je navijačima na "Gudisonu" dao Lukas Dinj u šestom minutu nadoknade. Everton je dobio slobodan udarac, Dinj je bio precizan i Foster je bio nemoćan za 2:2 i konačan rezultat meča. Domaćin je posle remija sedmi sa 24 boda, dok je Votford 12. sa 21.