EVROLIGA: Valensija slavila u Kaunasu, Marinković podbacio (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Dec.2019, 01:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastavljeno 13. kolo elitnog evropskog takmičenja.

Košarkaši Valensije savladali su Žalgiris u Kaunasu rezultatom 86:82 (19:21, 28:27, 17:9, 22:25) u okviru 13. kola Evrolige. Špancima je to peti trijumf ove sezone, dok su Litvanci ostali na začelju tabele sa svega tri pobede i deset poraza.

Valensija je u uvodnih deset minuta u dva navrata imala po pet poena prednosti, ali je Žalgiris do kraja četvrtine uspeo da preokrene i posle prve deonice je domaći >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << tim bio u vođstvu 21:19. Drugu četvrtinu su bolje otvorili Litvanci koji su imali čak i sedam poena viška (32:25), ali je do kraja poluvremena Valensija uspela da se vrati u igru i na odmor se otišlo rezultatom 48:47 za Žalgiris.

Posle ujednačenog starta drugog poluvremena usledila je serija gostiju 11:2 i pred poslednjih deset minuta rezultat je bio 64:57 za Valensiju. Na početku četvrte deonice Španci su dodatno uvećali prednost (72:59), a do kraja je Žalgiris uspeo samo da ublaži poraz.

.@SamyV09 spots @Louis_Labeyrie mid air for the BIG time Alley-Oop 🚀 #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/EoyjMz6iyO

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) December 13, 2019

Najzaslužniji za pobedu Valensije bio je Luj Laberi sa 22 poena, a dvocifren je bio i Kino Kolom koji je ubacio 12. Srpski košarkaš u redovima gostiju Vanja Marinković je meč završio sa četiri poena i po jednim skokom i asistencijom.

Na drugoj strani su se istakli Edgaras Uljanovas sa 16, Tomas Vokap sa 15 i Džok Lendejl koji je postigao 12 poena.