Desetkovani Partizan pao u poslednjem kvartalu

Izvor: B92, 23.Sep.2017, 19:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Desetkovani Partizan "pao" u poslednjem kvartalu

Košarkaši Partizana poraženi su od Igokee 74:64, u borbi za peto mesto u prvom izdanju ABA Superkupa.

Tim iz Aleksandrovca je crno-bele "slomio" u poslednjem periodu sa 28:15, iskorstivši skraćenu rotaciju Miroslava Nikolića zbog povreda Stevanovića i Veličkovića.

Partizan je opet predvodio Vilijams-Gos sa 18 poena uz osam skokova i pet asistencija, 12 je ubacio Marinković, a 11 imao Pecarski uz šest uhvaćenih lopti i četiri blokade.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
"U rotaciji nismo imali 2-3 igrača koji su povređeni, tako da ovi momci koji su igrali nisu mogli da izdrže turnirski sistem takmičenja. Hteli smo da pobedimo, nije to nikakvo opravdanje, ali smo slabo igrali. Nadskakali su nas, trčali su kontranapade i bili bolji", istakao je Muta Nikolić.

Najefikasniji u timu Igokee bio je Glogovac sa 20 poena, a pratili su ga Vašington sa 17, Jevtović sa 14 i Milošević sa 11.

Crno-beli se u nedelju vraćaju u Beograd, a u utorak ih očekuje duel sa aktuelnim šampionom Evrope, ekipom Fenerbahčea, u dvorani "Aleksandar Nikolić" od 18:45.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.