Četiri gola u derbiju za opstanak Lestera i Evertona

Izvor: B92, 01.Maj.2023, 23:13

Fudbaleri Lestera i Evertona odigrali su nerešeno rezultatom 2:2 (2:1), u utakmici 34. kola Premijer lige.

Gosti iz Liverpula poveli su 15. minutu, nakon što je sa penala precizan bio Dominik Kalvert-Luin.

Lester je izjednačio preko Čalara Sojundžua u 22. minutu, a 11 minuta kasnije Džejmi Vardi donosi domaćem timu prednost.

Mogao je Lester u devetom minutu nadoknade prvog dela i do trećeg gola, ali je udarac Džejmsa Medisona sa "bele tačke" odbranio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << golman gostiju Džordan Pikford.

Everton je do boda došao pogotkom Aleksa Ivobija u 54. minutu.

Lester je izašao iz zone ispadanja i sada na 16. mestu ima 30 bodova, a Everton je na pretposlednjem 19. mestu sa bodom manje.

U sledećem kolu Lester gostuje Fulamu, a Everton Brajtonu.