Betis ove sezone vratio ŠEST bodova iz Barselone!

Izvor: Mondo, 16.Dec.2018, 19:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oba kluba iz Sevilje radovala su se pobedama danas u Primeri, beli kod kuće, zeleno-beli u gostima.

Dva vezana remija su "usporila" Sevilju, ali trijumfom nad Đironom se ponovo vraćaju na deobu prvog mesta sa Atletikom i Barselonom, koja doduše ima meč manje.

Andalužani su pred svojim navijačima odigrali prvo poluvreme bez golova, a onda su u nastavku u samo deset minuta "slomili" otpor simpatične Đirone koja im od ulaska u Primeru još uvek nije uspela da >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << postigne gol.

Čak ni najbolji strelac lige Kristijan Stuani (11 golova) bio je nemoćan protiv domaćina.

SEVILJA - ĐIRONA 2:0 (0:0)

Navijači na "Sančez Pishuanu" su se prvi put radovali u 55. minutu kada je Ever Banega precizno izveo jedanaesterac, da bi Pablo Sarabija već u 64. minutu duplirao prednost svog tima i doveo ga pred pobedu.

Probala je Đirona da uvođenjem iskusnog napadača Sejdua Dumbije poremeti Sevilju, ali nisu sprečili poraz niti zaustavili negativnu tradiciju.

Trener Sevilje Pablo Maćin je upravo ovog leta došao iz Đirone i očigledno je znao kako da izađe na kraj sa nekadašnjim klubom koji je doveo do elite, uz igranje odličnog fudbala i minimalna finansijska ulaganja.

JOŠ JEDNA POBEDA BETISA U BARSELONI

Fudbaleri Betisa vratili su ove sezone svih šest bodova iz Barselone, jer su posle "onih" 3:4 na "Kamp nou", ove nedelje popodne pobedili i na manje, "RCDE stadionu".

Posrnulom Espanjolu presudio je Kristijan Teljo, bivši napadač Barse, lepim udarcem iz slobodnog udarca u 86. minutu za 1:2. Do konačnog rezultata došlo se autogolom Oskara Duartea u nadoknadi.

ESPANJOL - BETIS 1:3 (1:1)

"Španci" su doživeli i peti uzastopni poraz u Primeri, nakon što su u prvih 11 rundi doživeli samo dva, pa su sa pozicija koje vode u Evropu pali u sredinu tabele. U suprotnom smeru "putovali" su zeleno-beli sa "Benito Viljamarina", koji su računajući i duele u Ligi Evrope i Kupu kralja stigli do pete uzastopne pobede - doduše prve uz primljen gol.

Đovani Lo Selso nije iskoristio jedanaesterac u 17. minutu, tačniije iskusni Dijego Lopez je majstorski zaustavio taj udarac, što je domaći tim znao da kazni i preko nezadrživog Serđa Garsije stekao 1:0 u 24. minutu. No, što Argentinac nije uspeo sa bele tačke, jeste sa peterca posle lepe akcije celog tima u 43. minutu, pa se na odmor otišlo pri nerešenom rezultatu.

Možda bi tako i ostalo da Espanjol nije dozvolio Telju udarac sa 18-19 metara od Lopeza, sa idealne pozicije za igrača koji šutira desnom nogom, a to bivši reprezentativac Španije nije želeo da propusti.