Izvor: MozzartSport.com, 27.Nov.2021, 20:08

Bešiktaš ide nizbrdo bez kočnice: Katastrofa protiv Giresuna (VIDEO)

Crno-beli izgubili 0:4 kod kuće

Našao se Bešiktaš pred imperativom pobede, a zapravo je doživeo (novu) katastrofu! Dočekali su crno-beli Giresun i uspeli da izgube sa 0:4 (0:1). Sigurno će navijači Bešiktaša biti besni posle ovakvog ishoda...

Tražiće se "glave", a ako može bilo kakva olakšavajuća okolnost da se izvuče po Bešiktaš to je da je rano ostao sa igračem manje, i da je jedan od četiri gola gostiju došao sa bele tačke. Ali, slaba je to vajda.
Bešiktaš sada drži 10. mesto na tabeli sa 20 bodova i četiri vezana poraza. Ovaj poslednji je prilično bolan.

Utakmica nije mogla gore da počne po Bešiktaš jer su crno-beli iz Istanbula napravili mnogo grešaka: prvo su skrivili penal koji je u 22. minutu realizovao Dijabate, a onda je i Ujsal dobio direktan crveni karton i Giresun je hitao ka velika tri boda.

Pokušao je Sergen Jalčin sa izmenama, uveo je Velintona umesto Pjanića kako bi probao nešto da promeni i izbegne četvrti vezani poraz u šampionatu.

Domaći tim upao je u problem kada je Rozijer igrao rukom, pa je posle VAR-a dosuđen penal, a onda je Ujsalu posle žutog kartona pokazan crveni. I ovoj odluci je kumovao VAR.

Ispostavilo se da Bešiktaš srlja iz kiksa u kiks, a to se videlo u 55. minutu kada je Balde pogodio, a onda i Seržinjo digao na pomalo i sramnih 0:3, pa zatim i konačnih 0:4 za goste.

Nije ovo samo bodovni udarac, već i udarac na ime i ponos kluba kakav je Bešiktaš.

TURSKA 1 – 14. KOLO