BL: Hant prekinuo seriju Majnca

Izvor: B92, 04.Nov.2012, 21:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Verdera pobedili su u Bremenu Majnc sa 2:1 (1:1) u poslednjoj utakmici desetog kola nemačke Bundeslige.

Verder je ovom pobedom prestigao Majnc na tabeli zbog bolje gol razlike, pošto su oba tima osvojila po 14 bodova. Majnc prekinuo seriju od četiri utakmice bez poraza (tri pobede bez primljenog gola).

Pobedu klubu iz Bremena doneo je dvostruki strelac Aron Hant. U jedanaestom minutu Petersen je proigrao Hanta za 1:0, ali je Šalai u 64. minutu postigao gol za izjednačenje.
Ipak Hant je golom u 86. minutu doneo važnu pobedu svom timu. Srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski je ponovo utakmicu posmatrao sa klupe.

U prvoj utakmici dana Bajer je u Leverkuzenu pobedio Fortunu sa 3:2.