Izvor: RTS, 25.Apr.2021, 22:08

Aston vila i VBA podelili bodove u dramatičnoj završnici

Malo je nedostajalo da fudbaleri VBA nadigraju Aston vilu i prirede iznenađenje na gostovanju u poslednjoj današnjoj utakmici 33. kola Premijer lige. Posle ravnopravnog duela tokom prvog poluvremena gosti su u drugom poveli sa 2:1 i vodili sve do drugog minuta sudijske nadoknade kada su domaćini izborili nerešen rezultat.
Domaćini su dobro ušli u meč i od samog starta preuzeli inicijatuvu i imali nekoliko šansi da bi u 9. minutu iznudili jedanaesterac >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koji je uspešno realizovao Anvar Al Gazi.

Ni gosti nisu posustajali, pa su došli do izjednačenja već u 23 minutu takođe sa bele tačke. Kazneni udarac za izjednačenje uspešno je izveo Brazilac Mateus Pereira, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom 1:1.
Već na startu drugog poluvremena u 47. minutu gostujući VBA dolazi do prednosti od 2:1 pogotkom Brazilca Mbaje Dijagnea čiji se šut odbio od jednog od odbranbenih igrača i završio u mreži Aston vile.
U nastavku su domaćini pojačali pritisak na gol gostiju ali nisu uspeli da realizuku ni jednu od nekoliko dobrih šansi, pa se učinilo da će pobedu slaviti trenutno predposlednji tim na tabeli.
Istekao je i 90. minut, a onda je u drugom minutu sudijske nadoknade Kejnan Dejvis sjajnim šutom doneo izjednačenje Aston Vili, pa su suparnici na kraju podelili bodove.
U prvim današnjim mečevima Barnli je u gostima deklasirao Vulvse sa 4:0, a Lids i Mančester junajted odigrali su bez golova.