ABA liga: Mega bolja od Cedevite u Zagrebu

Izvor: BKTV News, 13.Okt.2018, 23:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Mega Bemaxa slavili u Zagrebu protiv Cedevite 86:95 (23:27, 24:20, 21:26, 18:22) u trećem kolu Jadranske lige

Prvu četvrtinu rešio je srpski tim rezultatom 23:27, ali je na poluvremenu na semaforu stajao nerešen rezultat 47:47, iako je Mega skoro sve vreme bila u vođstvu tokom prvih 20 minuta igre.

Cedevita je otvorila drugo poluvreme ubačenom trojkom, ali je potom usledila serija Mege 9:0 posle koje je tim iz Sremske Mitrovice održavao prednost tokom >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << treće četvrtine, a rezultat na kraju tog perioda je bio 68:73.

U poslednjih deset minuta Cedevita je u dva navrata prilazila na tri poena zaostatka, ali domaći košarkaši nisu uspeli da preokrenu rezultat, pa je utakmica završena pobedom Mege 86:95.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Goga Bitadze koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 16 poena i 13 skokova. Ognjen Čarapić je meč završio sa 17 poena, 12 je postigao Kostja Mušidi, a poen manje Andrija Marjanović.

U redovima poražene ekipe dva igrača su utakmicu završila sa dabl-dabl učinkom. Džejms Bel je zabeležio 15 poena i deset skokova, dok je Pablo Agilar upisao deset poena i 13 uhvaćenih lopti. Dvocifren broj poena su postigli još Kobs (16), Kuk (14), Benite (11) i Stipanović (10).

Nastavak na BKTV News...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.