ABA liga: FMP posle produžetka slomio Cibonu

Izvor: BKTV News, 13.Okt.2018, 21:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši FMP-a trijumfovali nad Cibonom posle produžetka u trećem kolu Jadranske lige 93:88 (24:22, 20:19, 18:10, 17:28, 14:9)

Utakmica u Železniku rešena je tek posle dodatnih pet minuta, iako je FMP imao 15 poena prednosti tokom poslednje četvrtine.

Gosti iz Zagreba su odlično otvorili utakmicu serijom 8:0, ali su Panteri uspeli da preokrenu još u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 24:22. Drugu četvrtinu je obeležila ravnopravna borba rivala, >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << pa je FMP na odmor otišao sa tri poena prednosti (44:41).

Fenomenalno je ekipa Vladimira Jovanovića otvorila drugo poluvreme, serijom 10:0, pa je do kraja četvrtine održavala dvocifrenu prednost i pred poslednjih deset minuta na semaforu je stajao rezultat 62:51.

Panteri su odlično odigrali i početak poslednje četvrtine, pa su na šest i po minuta do kraja imali +15 (69:54), međutim tada su Zagrepčani počeli da tope prednost i na kraju su došli do izjednačenja pogođenim slobodnim bacanjima Uljarevića tri sekunde pre kraja.

Košarkaši FMP-a su odlično odigrali produžetak i nisu dali priliku gostima da upišu pobedu u Železniku.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Dragan Apić i Marko Jeremić sa po 25 poena. Apić je utakmicu završio sa indeksom korisnosti 31, jer je uz odličan košgeterski učinak imao i šest skokova, odnosno čak 12 iznuđenih faulova. Dabl-dabl je ostvario Matic Rebec sa 18 poena i deset asistencija, a imao je i sedam skokova, pa je bio i blizu tripl-dabl učinka. Zapaženu ulogu je imao i Aleksandar Bursać koji je postigao 13 poena i šest skokova.

Četiri igrača iz poraženog sastava su postigla dvocifren broj poena. Gilbert je ubacio 17, Markota 12, Uljarević 11, a Ljubičić 10 poena. Deset asistencija je podelio Bilinovac, koji je imao i sedam uhvaćenih lopti, uz četiri poena.