Izvor: Mondo, 09.Mar.2016, 15:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ABA: Kuk i Dragićević kao u Zvezdi, Bilan MVP
Dvojac Budućnosti završio sezonu na individualnom planu kao kada su činili crveno-beli tandem. Najkorisniji igrač regionalne lige - centar Cedevite.
Foto: MN Press
Košarkaši Budućnosti imaju za sobom sjajnu timsku, ali i individualnu sezonu u ABA ligi.
Osim osvajanja prvog mesta na tabeli i "pol pozicije" uoči plej-ofa, igrači Luke Pavićevića najuspešniji su i prema nekoliko statističkih kriterijuma.
Iskusni duo Omar Kuk - Tadija >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Dragićević uspeo je isto što i u sezoni 2007/08, kada je američki plejmejker bio najbolji asistent, a srpski krilni centar najbolji strelac lige.
Te sezone, Kuk je zaradio titulu "kralj asistenata" ostvarivši po 6,4 asistencije po meču. Ove sezone, u proseku ih je sakupio 6,6. Dragićević, njegov tadašnji i sadašnji saigrač, u navedenoj sezoni je postizao po 20,4 poena po utakmici, a ove je bio prvi strelac lige sa prosekom od 16,3 poena.
Nosioci igre Budućnosti nisu uspeli da sa Zvezdom osvoje "jadransku" titulu. Da li će to uspeti sa Budućnošću?
Foto: MN Press
Najkorisniji igrač lige je Miro Bilan (26, 213 cm), koji je ove sezone dobrim igrama i u Evroligi stekao kontinentalnu afirmaciju. Postizavši po 14,7 poena, uz 7,8 skokova i i dve asistencije po meču, hrvatski centar je predvodio ekipu u svim takmičenjima i potvrdio da je sazreo i za dres većeg tima.
Dugogodišnji centar Cedevite završavao je utakmice sa prosečnim indeksom korisnosti 20,81, u čemu su mu donekle parirali srpski krilni centar Sava Lešić (Olimpija) sa prosečnim indeksom 18,8 i mladi centar Cibone Ante Žižić (18,05), koji je i najbolji skakač (osam skokova po meču), a i zvanično najperspektivniji igrač lige.






