1:0 ZA CRNO-BELE: Partizan demolirao Vojvodinu!

Izvor: Kurir, 28.Maj.2013, 20:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan poveo 1:0 u polufinalnoj seriji, koja se igra na dve pobede

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Vojvodine rezultatom 79:54 (21:18, 19:11, 23:12, 16:13) u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Davis Bertans sa 22 poena, dok je Dejna Musli dodao 13. Kod gostiju, najbolji su bili Nikola Marković sa 11 postignutih poena i Dragan Zeković, koji je ubacio 10 poena. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<

Polufinalna serija igra se na dve pobede, a naredni meč na programu je 30. maja u Novom Sadu.

U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i Mega vizura, a prvi duel ove dve ekipe na programu je u sredu u Beogradu.

U prva dva minuta nije bilo poena na obe strane, ali se onda Lučić trojkom upisao u strelce. Crno-beli su prvoj deonici stekli sedam poena prednosti, 11:4, ali je Vojvodina uspela da izjednači na 14:14 i da se drži u igri. Partizan je igrao čvrsto u odbrani, tako da su gosti morali da se potrude za svaki poen, a najviše se istakao Nikola Marković, koji je u prvoj četvrtini postigao šest poena. Vojvodina je početkom druge četvrtine izjednačila na 21:21, ali je tada Partizan napravio seriju od 19:2 i stekao ubedljivu prednost od 40:23. Vojvodina je potom pojačala odbranu i zadržala je domaći tim bez poena u poslednja tri minuta prvog poluvremena. Partizan je ipak prvih 20 minuta rešio u svoju korist rezultatom 40:29.

Vojvodina je početkom treće četvrtine uspela da smanji na 43:35. Partizan je potom razigrao i stekao 24 poena prednosti, 66:41. Crno-beli su u tim trenucima prelomili meč i onda su sigurnom igrom održavali visoku prednost i zasluženo su stigli do visoke pobede.

TOK UTAKMICE

Vojvodina se praktično predala u poslednjoj četvrtfini, a crno-beli u 35. minut imaju ubedljivu prednost od 74:48. Partizan je održavao visoku prednost i zasluženo je poveo s 1:0 u polufinalnoj seriji.

IV četvrtina

Partizan u trećoj četvrtini održava prednost od osam do 11 poena. Crno-beli u 25. minutu imaju prednost od 11 poena (46:35). Crno-beli angažovanom igrom iz minuta u minut povećavaju prednost. Domaći košarkaši u 29. minutu vode s 60:41. Partizan je treću četvrtinu dobio s 63:41.

III četvrtina

Vojvodina je izjednačila na 21:21 na početku druge četvrtine. Međutim, crno-beli su zaigrali angažovanije i u 15. minutu stigli do plus 11 (32:21). Partizan je nastavio sa odličnom igrom, a tri minuta pre kraja druge četvrtine domaći vode s rekordnih plus 17 (40:23). Crno-beli su ipak dobili prvo poluvreme s 40:29

II četvrtina

Oba tima nisu uspela da postignu poene u prva dva minuta meča, ali su crno-beli tek u trećem minutu trojkom Lučića poveli s 3:0. Crno-beli su u petom minutu kaznili greške rivala i došli do vođstva od 11:4. Lučić je briljirao i za ovo vreme postigao je sedam poena.

Vojvodina je dva minuta pre kraja prve četvrtine stigla do izjednačenja, 14:14. Partizan je ipak dobio prvu četvrtinu s 21:18.