Sirija: Pogođena bolnica Lekara bez granica

Izvor: Akter, 09.Feb.2016, 22:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sirija: Pogođena bolnica Lekara bez granica

Najmanje tri osobe su poginule, a šest ranjeno u vazdušnom udaru koji je danas pogodio bolnicu na jugu Sirije koju sponzorišu Lekari bez granica (MSF)

, saopštila je ta medicinska ustanova.

MSF su saopštili da se udar dogodio na bolnicu Tafas, oko 12 kilometara od granice sa Jordanom, prenosi AFP.

Među poginulima je i jedna bolničarka, dodaje se u saopštenju.

Ovo nije prvi put da je pogođena neka ustanova koju podržava MSF u Siriji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << />
"Samo od početka ove godine, pogođeno je 13 zdravstvenih objekata u Siriji, što potvrđuje da bolnice i klinike više nisu mesta gde se pacijenti mogu bezbedno oporaviti", kaže se u saopštenju MSF.
Pogledaj vesti o: Sirija

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.