Sirija: Napad pobunjenika na pumpu, 20 mrtvih

Izvor: B92, 26.Avg.2015, 19:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sirija: Napad pobunjenika na pumpu, 20 mrtvih

U pobunjeničkom napadu raketom na jednu benzinsku pumpu u centralniom delu sirijskog grada Homsa, poginulo je petoro ljudi, a 20 je ranjeno.

Kako je saopštila državna novinska agencija SANA, raketa je pogodila kamion cesternu iz kojeg je upravo istakan benzin za potrebe benzinske pumpe u homskoj četvrti Inšat, prenosi AFP.

Prema vesti sirijske agencije raketa je ispaljena iz mesta Talbiseha, severno od grada, koji je pod vlašću ekstremističkih pobunjeničkih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << grupa, predvođenih Al-Nusra frontom, ogrankom Al-Kaide.

Prema saopštenju sirijske Opservatorije za ljudska prava (OHR), sa sedištem u Londonu, u eksploziji je ranjeno čak 40 ljudi, od kojih jedan broj veoma teško zbog čega je moguće da se poveća bilans žrtava.

U OHR takođe tvrde kako ima podeljenih mišljenja oko toga da li je do eksplozije došlo kada je raketa pogodila kamion cisternu ili samu benzinsku pumpu.

Veći deo provincije Homs, čiji je centar istoimeni grad, je u rukama snaga sirijskog režima, a pobunjenika ima samo u nekoliko oblasti. Islamska država (ID) takođe kontroliše delove na istoku provincije Homs, uključujući i antički grad Palmiru.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.