Izvor: Mondo, 02.Jul.2017, 22:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Samsung prelazi na čvrste baterije za mobilne
Kompanija Samsung sprema novi tip baterija koji je potpuno drugačiji od sadašnjih litijum-jonskih.
Ćerka kompanija Samsung SDI, koja posluje u okviru Samsung kompanije, trenutno radi na razvoju baterija čvrstog stanja, koje bi trebalo da traju duže što se autonomije i radnog veka tiče. Prema rečima šefova kompanije Samsung SDI, tehnologija bi trebalo da bude spremna za godinu ili dve, a Samsung do 2019. može da pređe na novi tip >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << baterija sa ćelijama čvrstog stanja.
U odnosu na sadašnje baterije, nove baterije čvrstog tipa razlikuju se po tome što im nije potrebna tečnost za provođenje jona, pa je samim tim tehnologija bezbednija i pouzdanija.
Sve vreme punite telefon pogrešno!
Samsung SDI navodi da je na Samsungu da odluči u kom momentu će preći na ove baterije, ali je tehnologija dovoljno zrela i na nivou onoga čime se bavi i konkurencija (ovde se misli na LG Chem, koji se, takođe, bavi proizvodnjom i planiranjem baterija čvrstog stanja).
Nažalost, informacija o tome koliko su baterije naprednije od litijum jonskih, koje su im prednosti, ali i mane nema još uvek dovoljno, pa se nadamo da ćemo o čvrstim baterijama više saznati uskoro.
Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.
Izvor: Samsung Mobile.
Pogledaj vesti o: Samsung





















