Izvor: NaDlanu.com, 22.Jun.2015, 09:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ako imate Samsung telefon, ČUVAJTE SE hakerskog napada
Imate Samsung Galaxy? Sve su šanse da vaš telefon ima sigurnosni propust zahvaljujući kome hakeri mogu da instaliraju program na vaš uređaj kojim mogu prisluškivati vaše pozive, a vi ne možete ništa učiniti u vezi sa tim.
Sigurnosna kompanija NowSecure objavila je izveštaj u kom tvrdi da postoji problem u softveru Swift tastature. Mogućem napadu izloženo je više od 600 miliona Samsungovih uređaja.
>> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << />A da cela situacija bude još gora, ako imate Swift tastaturu na uređaju, nemoguće ju je deinstalirati.
Hakerima mogu da prisluškuju vaše razgovore, čitaju poruke, imaju pristup kameri i GPS-u, a mogli bi i da instaliraju aplikacije na vaš uređaj. Lista potencijalno ugroženih telefona uključuje Samsung Galaxy S6, S5, S4 i S4 mini.
Rešenja još nema. Dok Samsung ne reši ovaj problem, preporučuje se da koristite drugi uređaj ili da se klonite nesigurnih Wi-Fi mreža.
Nadlanu / T.D.











