Vujanović se predomislio: Referendum o članstvu u NATO ne treba

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Apr.2017, 19:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujanović se predomislio: Referendum o članstvu u NATO ne treba

Predsednik Crne Gore Filip Vujanović izjavio je danas da nema potrebe da se zbog NATO-a raspisuje referendum.

On je podsetio da je pre četiri godine mislio da je referendum najbolji način da se iskaže volja građana o ulasku Crne Gore u NATO, ali se, "dogodilo mnogo toga što je ukazalo da danas nema potrebe za tim", prenosi podgorički cdm.me.

"Danas sve ukazuje da nema potrebe za referendumom. On bi svakako bio novi izazov za bezbednost države, jer >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << uključuje bezbednosne rizike", rekao je Vujanović novinarima nakon Kongresa SUBNOR-a u Podgorici i dodao da se predomislio.

Komentarišući najavljeni protest Demokratskog fronta na Cetinju, na dan glasanja o Predlogu zakona o potvrđivanju Severnoatlantskog ugovora u parlamentu, Vujanović je rekao da je pravo građana da iskažu svoje neslaganje.

"Mi pripadamo prostoru koji je usmeren prema NATO-u. Postajemo deo Alijanse, ne da bi bili protiv nekoga, nego zbog koristi Crne Gore. Lakše ćemo na taj način ući i u Evropsku uniju", rekao je Vujanović.
Pogledaj vesti o: NATO

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.