Izvor: B92, 30.Dec.2009, 13:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rudari i dalje štrajkuju u jami
Nikšić -- Rudari nikšićkog Rudnika boksita i drugu noć su proveli u rudničkoj jami, gde protestuju zbog toga što im uprava Rudnika nije isplatila četiri plate.
Crnogorski ministar ekonomije Branko Vujović juče je najavio da će rudarima danas biti isplaćene dve plate i pozvao rudare da napuste jamu, da ne bi ugrozili zdravlje i život. Predstavnik rudara Ilija Đilas sinoć je rekao da će oni ostati u rudničkoj jami sve dok im ne budu isplaćene sve zaostale plate.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
On je rekao da ih mogu "i mrtve iznositi" iz jame, ali da neće prekinuti protest.
U jami Rudnika boksita je, prema ranijim informacijama, oko 80 rudara.
Oni su se u jamu spustili kroz ventilacioni otvor, što stručnjaci smatraju vrlo rizičnim poduhvatom. U rudničkoj jami nema električne struje, jer je napuštena duže od godinu dana.



