
Izvor: NoviMagazin.rs, 09.Jan.2020, 22:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hiljade vernika i večeras na ulicama Podgorice
Hiljade vernika Srpske pravoslavne crkve i građana ponovo su večeras protestovale širom Crne Gore zbog Zakona o slobodi veroispovijesti.
Litije su večeras prvi put održane nakon Božića u Podgorici, Herceg Novom, Kotoru, Baru i Plužinama.
U Podgorici je nekoliko hiljada građana posle molebana u Hramu Hristovog vaskrsenja, u povorci prošlo gradskim ulicama.
Sveštenik Predrag Šćepanović kazao je da Crnu Goru "nisu osnovali ni gusari ni pirati, nego >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << sveci".
On je zahvalio građanima što "tiho i krotko idu ulicama Podgorice".
"Možda je neko i za druge metode ali su uvek pobjeđivali oni s Hristom", kazao je Šćepanović.
SPC se oštro protivi zakonu, smatrajući ga "antickrvenim" i "pripemom za otimačinu" njene imovine.
Na molebanima u crkvama i litijama širom Crne Gore, SPC traži od vlasti da povuku zakon ili da "izglasaju novi, koji će popraviti i unaprediti" postojeći, izgalasan uoči Nove godine.
Po usvajanju tog zakona u noći 27. decembra, litije su organizovane svake večeri sve do Badnjeg dana, 6. januara.
Najavljeno je da će molebana i litija posle Božića biti svakog četvrtka i nedelje.
Hiljade vernika i večeras na ulicama Podgorice
Izvor: Danas, 09.Jan.2020
Hiljade vernika Srpske pravoslavne crkve i građana ponovo su večeras protestovale širom Crne Gore zbog Zakona o slobodi veroispovijesti.