Grčka nije promenila stav o priznanju Kosova

Izvor: S media, 08.Sep.2011, 22:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčka nije promenila stav o priznanju Kosova

Stav Grčke o priznanju Kosova je dobro poznat i nije se promenio, izjavio ministar spoljnih poslova Grčke Stavros Lambrinidis. Hašim Tači rekao da Kosovo poštuje stav grčkog naroda, ali da će nastaviti da od Grčke zahteva priznavanje nezavisnosti.

Ministar spoljnih poslova Grčke Stavros Lambrinidis rekao je danas u Prištini da stav Grčke po pitanju priznavanja Kosova >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << nije promenjen.

Pozicija Grčke je dobro poznata i nije se promenila, rekao je grčki šef diplomatije.

On je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa premijerom Kosova Hašimom Tačijem rekao da Kosovo treba da pojača napore koje preduzima na svom evropskom putu.

Prema Lambrinidisovim rečima dijalog je način na koji mogu rešiti pitanja u regionu.

Tači na sastanku vojnog komiteta NATO o severu Kosova

EU: Radimo na uspostavljanju normalne carinske kontrole

Stefanović: Diplomatskim sredstvima protiv akcija Prištine

Svaki drugi put protkan je opasnostima i nije evropski, rekao je on. Tači je kazao da Kosovo poštuje stav grčkog naroda, ali da će nastaviti da od Grčke zahteva priznavanje nezavisnosti.

Najbitnija, prema njegovoj oceni, je podrška Grčke na putu ka evropskoj perspektivi regiona.

Tokom razgovora izmedju Tačija i grčkog šefa diplomatije bilo je reči o odnosima Grčke i Kosova, ekonomskoj saradnji, kulturi i obrazovanju.

Prištinski mediji su prethodno najavili da će ministar Lambrinidis upoznati zvaničnike Kosova sa odlukom njegove zemlje da će glasati za učlanjenje Kosova u Evropsku banku za rekonstrukciju i razvoj.

(Beta)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Grčka nije promijenila stav o priznanju Kosova

Izvor: Nezavisne Novine, 08.Sep.2011

PRIŠTINA - Ministar spoljnih poslova Grčke Stavros Lambrinidis rekao je danas u Prištini da stav Grčke po pitanju priznavanja Kosova nije promjenjen.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Lambrinidis: Grčka nije promenila stav o Kosovu

Izvor: EMportal, 09.Sep.2011, 09:53

Ministar spoljnih poslova Grčke Stavros Lambrinidis rekao da stav Grčke po pitanju priznanja Kosova nije promenjen.

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.