Vučić priredio večeru za šefa Bundestaga Lamerta (FOTO)

Izvor: Telegraf.rs, 14.Jun.2017, 20:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić priredio večeru za šefa Bundestaga Lamerta (FOTO)

Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić priredio je večeras u "Vili Mir" radnu večeru za predsednika nemačkog Bundestaga Norberta Lamerta, koji boravi u dvodnevnoj, zvaničnoj poseti Beogradu. To je prvi zvanični susret predsednika Vučića sa šefom Bundestaga.

Lamert u Beograd dolazi uoči samita lidera Zapadnog Balkana, 12. jula u Trstu, u okviru Berlinskog procesa i neposredno pošto je šef nemačke diplomatije Zigmar Gabrijel krajem maja >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << predstavio javnosti novu strategiju za Balkan ili "Berlin2" za region.

Dolazak Lamerta trebalo bi da doprinese unapređenju bilateralnih odnosa, ali i stvaranju jasnije slike o planovima Berlina za evropski put Srbije i regiona.

Kada je reč o političkoj saradnji Berlina i Beograda, ta veza je uspostavljena još od kada je sadašnji šef srpske države, Aleksandar Vučić, pre više godina prvi "probio led" i kao potpredsednik vlade došao u nemačku prestonicu, gde su ga tada dočekali veliki cilljevi, uticajni sagovornici i moćan i uzrdžan Berlin, više puta pre toga izneveren u dogovorima i očekivanjima.

Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić

U međuvremenu je ta saradnja dobila novu dimenziju i sada niko od ozbiljnijih političkih analitičara ne spori ostvareni napredak u ukupnim bilateralnim odnosima, kao ni da se Nemačka, otvoreno i jasno, zalaže za evropsku perspektivu i Srbije i regiona.

Lamert se ranije danas sastao sa predsednicom skupštine Majom Gojković i vd premijerom i šefom diplomatije Ivicom Dačićem, a kako je najavljeno, sastaće se i sa ombudsmanom, predstavnicima proevropske parlamentarne opozicije, kao i članovima srpsko-nemačke grupe prijateljstva i govoriiti u srpskom parlamentu.

Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić

Predsednik Bundestaga je uoči dolaska u Beograd izjavio da dogovori postignuti u okviru Briselskog sporazuma moraju da se sprovedu, a to se, kako je istakao, odnosi i na formiranje Zajednice srpskih opština.

"Osnivanje Zajednice srpskih opština je značajan deo tog dogovora", rekao je Lamert, koji važi za jednog od najuticajnihih političara iz redova demohrišćana Angele Merkel, povodom izjave Ramuša Haradinaja da nema ništa od formiranja ZSO.

Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić

(Telegraf.rs / Tanjug)

Nastavak na Telegraf.rs...



Povezane vesti

Vučić priredio večeru za šefa Bundestaga Lamerta

Izvor: RTV Pink, 15.Jun.2017, 10:57

Ovo je prvi zvanični susret predsednika Vučića sa šefom Bundestaga.

Nastavak na RTV Pink...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.