Premijer Vučić u poseti Beču

Izvor: Blic, 29.Jan.2015, 08:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijer Vučić u poseti Beču

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić boraviće danas u Beču gde će razgovarati sa najvišim državnim zvaničnicima Austrije, najavljeno je u Beču.

Vučić će se sastati sa predsednikom Austrije Hajncom Fišerom. Predviđen je, takođe, i prijem sa predstavnicima srpske dijaspore koji će u čast premijera Srbije prirediti ministar inostranih poslova Austrije Sebastijan Kurc.

Vučić će sa austrijskim domaćinima razgovarati o bilateralnim odnosima, pristupnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pregovorima Srbije sa EU, Samit o zapadnom Balkanu koji će biti održan u avgustu u Beču, predsedavanju Srbije OEBS-u.

Na dnevnom redu biće i borba protiv terorizma i druge međunarodne teme, najavilo je Ministarstvo spoljnih poslova Austrije. Takođe, biće reči o o srpskoj dijaspori.

Austrija je, kako su ranije obe strane u više navrata isticale, pouzdan partner Srbije na njenom putu u EU.

Zvanični Beč podržava Srbiju u naporima da što pre otvori prva poglavlja u pristupnim pregovorima sa EU.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.