Izvor: Press, 07.Nov.2012, 14:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poslanik SNS Marko Atlagić novčano kažnjen
Odbor za administrativno-mandatna i budžetsko-imunitetska pitanja Skupštine Srbije odlučio je danas da novčano kazni poslanika SNS Marka Atlagića zbog toga što mu je na aktuelnoj sednici izrečena opomena, jer se nije držao dnevnog reda
Odbor je Atlagiću odredio navčanu kaznu od 7.589 dinara, odnosno 10 odsto osnovne plate poslanika, a taj novac će ići u Fond solidarnosti Skupštine Srbije.
Atlagiću je mera opomene izrečena na aktuelnoj sednici kada >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << se u načelu debatovalo o Predlogu zakona o upravljanju migracijama, pošto se nije držao dnevnog reda.
Odbor je na današnjoj sednici dao saglasnost poslaniku JS Radoslavu Komlenoviću za obavljanje druge javne funkcije i to funkcije člana Upravnog odbora EPS-a, kao i poslaniku NS Mladenu Grujiću za obavljaje funkcije savetnika za uspešnost poslovanja u privrednom društvu Lili drogerije .
Odbor je dao saglasnost i poslaniku SPS Zoranu Radovanoviću da može da obavlja funkciju vršioca dužnosti direktora Kliničkog centra Niš, na koje ga je postavila Vlada Srbije do okončanja postupka za izbor direktora.
Poslanik kluba DS Janko Radaković pitao je predsednika Odbora Zorana Babića da li je tom radnom telu stigao zahtev nekog državnog organa za ukidanje imuniteta nekom od poslanika ili se neki organ interesovao da li neki od psolanika uživa imunitet.
Babić je odgovorio da Odboru nije stigao zahtev za ukidanje imuniteta, ali da je bilo interesovanja državnih organa da li neki od poslanika uživaju imunitet.
Babić je nakon sednice Odbora Tanjugu rekao da se sud u Nišu interesovao da li jedan od poslanika uživa imunitet, ali da još uvek nema zahteva za ukidanje imuniteta, ne navodeći o kom poslaniku je reč.
Babić je precizirao da se radi o saobraćajnom prekršaju, za koji je zaprećena novčana kazna od 15.000 do 30.000 dinara ili kazna zatvora u trajanju od mesec dana i dodao da je postojalo interesovanje još jednog državnog organa za jednog poslanika, a u vezi prekršaja u oblasti privrede.
Babić je naveo i da je Odbor te državne organe obavestio da svaki narodni poslanik u skladu sa Ustavom i zakonima uživa imunitet, ali i naglasio da niko ko je prekršo zakon neće biti zaštićen.
Na pitanje članova Odbora dokle se stiglo sa dogovorom oko novog rasporeda sedenja u skupštinskoj sali, Babić je rekao da još nije postignut dogovor i da će inicirati sastanak Kolegijuma kako bi to telo pokušalo da postigne kompromis.
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka
Poslanik bez imuniteta?
Izvor: Danas, 07.Nov.2012
Administrativni odbor Skupštine Srbije odlučio je da novčano kazni poslanika SNS Marka Atlagića zbog toga što mu je na aktuelnom zasedanju parlamenta izrečena opomena jer se nije držao dnevnog reda. Njemu će od plate biti „skinuto“ deset odsto, odnosno 7.589 dinara.











