Popović: Sadašnja vlast je mnogo zadužila Beograd

Izvor: Blic, 30.Apr.2012, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popović: Sadašnja vlast je mnogo zadužila Beograd

Kandidat Demokratske stranke Srbije za gradonačelnika Beograda Aleksandar Popović izjavio je danas u beogradskoj opštini Surčin da je sadašnja gradska vlast prezadužila Beograd, što bitno otežava njegov dalji razvoj.

- DSS će voditi politiku razvoja privrede u Beogradu na realnim investicijama, bez zaduživanja. Učinićemo sve što je u našoj moći da Beograd danas ne bude u Evropi prepoznat kao grad koji je zadužen sa 85 odsto svojih godišnjih prihoda, već kao grad >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa izvanrednim kreditnim rejtingom - istakao je Popović.

On je naveo da Beograd trenutno duguje više od 800 miliona evra, bez dugovanja javno-komunalnih preduzeća, i da će 2015. i 2016. godine godišnje plaćati 77 miliona evra glavnicu i kamate za svoja dugovanja.

- Najveći deo novca kojim je sadašnja vlast zadužila građane, nije iskorišćen za investicije koje bi trebalo da povećaju prihode grada i pomognu vraćanje kredita - dodao je kandidat DSS-a.

Pogledajte još vesti iz Blicovog specijala "Izbori 2012"

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.