Izvor: Blic, 10.Mar.2015, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maja Gojković sa predsednicom Parlamentarne skupštine Saveta Evrope
Predsednica Narodne skupštine Srbije Maja Gojković razgovarala je danas sa predsednicom Parlamentarne skupštine Saveta Evrope An Braser, koja boravi u poseti Srbiji.
Posle tog sastanka u Parlamentu će biti održana posebna sednica na kojoj će se Braser obratiti poslanicima. Gojkovićeva i Braser će se zatim obratiti medijima.
Predsednicu PS SE danas će primiti i predsednik Srbije Tomislav Nikolić, kao i premijer Aleksandar Vučić.
Brases se juče sastala >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa šefom diplomatije Ivicom Dačićem, s kojim je razgovarala o temama iz nadležnosti Saveta Evrope, posebno o standardima demokratije, ljudskih prava i vladavine prava u Srbiji i regionu.
Braser je posebno je istakla značajnu ulogu Srbije u regionu kao faktora stabilnosti, i posebno odgovornu funkciju predsedavanja OEBS-u u trenutno veoma važnom periodu za Evropu.
Dačić je naglasio da Srbija pridaje veliki značaj Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope, jer je ono mesto koje pruža mogućnost da se raspravljaju sva aktuelna pitanja u Evropi.
Braser je juče neposredno po dolasku u Beograd na Fakultetu političkih nauka u Beogradu održala predavanje na temu "Savet Evrope: panevropske institucije u zaštiti demokratije, ljudskih prava i vladavine prava".
Kako je najavljeno u Strazburu, Braser će posetiti i Novi Sad gde će razgovarati sa tamošnjim rukovodstvom, kao i sa predsednicima Saveta za nacionalne manjine. Braser će boraviti u poseti Srbiji do 11. marta.











