Izvor: B92, 15.Nov.2008, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hapšenje zbog nelegalne oplodnje
Priština -- Kosovska policija uhapsila je još jednog osumnjičenog za nelegalnu veštačku oplodnju u jednoj privatnoj bolnici u Prištini.
Takođe, policija je zaplenila lekove vredne oko 40.000 evra. "Policija je 14. novembra pretresla jednu kuću u Prištini, u vlasništvu Sokola Sulje. Nađeni su lekovi sumnjivog porekla u iznosu od oko 40.000 evra, za koje se sumnja da su tokom prethodnih noći prebačene iz bolnice u ovu kuću", saopštila je policija.
Sulja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je radio kao čuvar u bolnici IVF i posle pretresa kuće uhapšen je zbog sumnje da je prikrio dokaze. Policija je juče ispitivala i upravnika IVF-a, ali je zbog lošeg zdravstvenog stanja on pušten.
U vezi s tim slučajem, policija je do sada uhapsila osam osoba. Bolnica za veštačku oplodnju IVF u Prištini zatvorena je u četvrtak.
Ta ustanova nije imala radnu dozvolu i policija sumnja da su osumnjičeni tamo vršili veštačku plodnju, prekid trudnoće u slučajevima kada je to zabranjeno zakonom i druge nelegalne intervencije.
Sumnja se da je jedna pacijentkinja umrla zbog neadekvatnog tretmana.















