Drevs obišao vojnike Kfora u Zubinom Potoku

Izvor: Blic, 24.Okt.2011, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drevs obišao vojnike Kfora u Zubinom Potoku

Komandant Kfora Erhard Drevs obišao je danas, nešto posle 13.30 časova vojnike međunarodnih snaga na punktovima nadomak barikada u Zupču i Jagnjenici na teritoriji opštine Zubin Potok.

Drevs je, kao i pre tri dana, došao na na punkt Kfora u Zupču i razgovarao sa vojnicima, pripadnicima portugalskog, madjarskog i nemačkog kontingenta. Nakon što ga je jedan oficir izvestio o aktuelnoj situaciji Drevs je napustio punkt.

Komandant Kfora, za razliku od pre tri dana, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nije razgovarao sa novinarima, a njegov portparol je objasnio da Drevs nema dovoljno vremena. Kontingent Kfora, koji se nalazi na ovom punktu, već je jednom pokušao da probije barikadu u Zupču, ali je u tome doživeo neuspeh zbog otpora građana, koji su seli na put sprečavajući vojnike da napreduju ka prepreci od balvana.

Nakon obilaska vojnika u Zupču Drevs je došao i do punkta ispred barikada u Jagnjenici, gde je, takođe, razgovarao sa oficirima.

Pripadnici Kfora u Jagnjenici pokušali su, od četvrtka u zoru, u više navrata da probiju barikadu koju čine kamioni i autobusi, ali u tome nisu uspeli.

Povezane vesti: Noć na severu Kosova protekla mirno Pogledajte: Kfor bagerom proširuje svoj punkt u Jagnjenici Bez dogovora Tadića i Srba, barikade ostaju Mirna noć na severu Kosova Sastanak predstavnika Srba sa Kforom i Euleksom bez rezultata

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.