Izvor: B92, 26.Avg.2010, 15:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CG-HR: Izručen zbog ratnog zločina

Podgorica -- Crna Gora izručila Hrvatskoj Srbina iz Hrvatske Marina Krivošića, uhapšenog na osnovu poternice zagrebačkog Interpola zbog zločina protiv civilnog stanovništva.

Krivošić je izručen juče iz ektradicionog pritvora "Spuž" kod Podgorice, rekao je predsednik udruženja "Veritas" Savo Štrbac.

Županijski sud u Sisku sumnjiči Krivošića za ubistvo najmanje 56 hrvatskih civila u selu Baćin, 1991. godine.

Crnogorska policija ga je uhapsila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << početkom juna, kada je s pasošem Srbije, na graničnom prelazu između Trebinja i Herceg Novog, iz Republike Srpske nameravao da uđe u Crnu Goru.

Krivošić (45) treći je Srbin iz Hrvatske uhapšen u Crnoj Gori po poternicama koje je raspisala Hrvatske zbog ratnih zločina, navedeno je u saopštenju "Veritasa".

U novembru prošle godine uhapšen je Stanko Kovačević, koji je izručen u februaru, a u martu je uhapšen Nikola Munjes, koji je još u ekstradicionom pritvoru.

Prema navodima "Veritasa", širom sveta je po međunarodnim poternicama koje je raspisala Hrvatska dosad uhapšeno 105 Srba iz Hrvatske, od kojih je izručeno njih 28.

Kada je reč o izručenima, postupak je obustavljen, ili je optužnica odbijena u 13 slučajeva.

Dokumentaciono-informativni centar je primetio da je Krivošić više puta boravio u raznim evropskim zemljama, te da njegovo hapšenje u Crnoj Gori pokazuje da je Interpolova poternica protiv njega novijeg datuma.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.