Pivopije, rodio se novi svetski gigant

Izvor: B92, 28.Sep.2016, 14:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pivopije, rodio se novi svetski gigant

Brisel -- Akcionari britanske pivare SAB Miler podržali su ponudu rivalskog Anhojzer-Buš Inbeva za preuzimanje.

Time je otvoren put za stvaranje najvećeg svetskog proizvođača piva na svetu.

Ta vest je usledila samo nekoliko sati pošto su investitori belgijsko-brazilskog AB Inbeva, proizvođača "badvajzera" i "stele artoa", takođe podržali preuzimanje SAB Milera u vrednosti od 104 milijarde dolara (93 milijarde evra), prenosi agencija Frans pres.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U saopštenju SAB Milera se navodi da je velika većina akcionara podržala ponudu AB Inbeva od 45 funti po akciji, koja je u julu povećana sa 44 funte, nakon kolapsa funte koji je prouzrokovala odluka Velike Britanije da izađe iz Evropske unije.

Ovaj mega sporazum, jedan od najvećih ikada, trebalo bi da bude okončan 10. oktobra, navodi AFP.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.