Izvor: Sportal.rs, 06.Feb.2015, 00:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Songaila: Ovde je uvek sjajna atmosfera, bilo da se igra protiv Partizana ili Zvezde
Košarkaš Žalgirisa Darijuš Songaila bio je zadovoljan nakon trijumfa protiv Crvene zvezde Telekom u Evroligi, pošto su Litvanci tako zadržali šanse za plasman u narednu fazu.
- Spremali smo se za utakmicu jer smo znali da će fizički da bude mnogo teška. Drago nam je što smo pobedili i zadržali teoretske šanse za plasman u narednu fazu. Mislim da smo se Zvezdi suprotstavili u svim linijama i da smo uradili sve što >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << smo se dogovorili - rekao je Songaila novinarima posle utakmice, prenosi Beta.
Košarkaši Žalgirisa savladali su u "Kombank areni" Crvenu zvezdu sa 70:68, u utakmici šestog kola grupe E TOP 16 faze Evrolige i ostvarili drugu pobedu.
- Na kraju je ishod mogao da bude drugačiji, ali na našu sreću mi smo pobedili. Ovde je uvek sjajna atmosfera, bilo da se igra protiv Partizana ili Zvezde. Prvi put sam igrao u beogradskoj "Kombank areni" i osećao sam se fenomenalno.
Upitan da oceni čiji su navijači bolji, Partizanovi ili Zvezdini, Songaila je rekao da ne može da se uporedi.
- "Pionir" je jedna priča, dok je Arena u potpunosti druga... U ovom trenutku ću vam reći da su Zvezdini bolji, ali ja ne znam kako je igrati u Areni pred Partizanovim navijačima.
Songaila je svojevremeno igrao za Sakramento sa srpskim košarkašima Vladom Divcem i Predragom Stojakovićem.
- Čujemo se ponekad i sretnemo na nekim događajima. Mnogo sam imao da naučim od njih i neke lepe reči, a ne kao što se uvek priča o psovkama, mada i toga ima... Zadovoljstvo je sresti takve osobe, volim da dolazim u Beograd - podvukao je Songaila.
(Foto: MN Press)
Pogledaj vesti o: Partizan, Večiti derbi, Zvezda - Partizan
Songalia: Zadržali smo šanse za plasman u narednu fazu
Izvor: Blic, 06.Feb.2015
Košarkaš Žalgirisa Darijuš Songaila rekao je da je zadovoljan pobedom protiv Crvene zvezde u Evroligi, pošto je njegova ekipa zadržala šanse za plasman u narednu fazu..."Spremali smo se za utakmicu jer smo znali da će fizički da bude mnogo teška. Drago nam je što smo pobedili i zadržali teoretske...














