Sadik i Suma za pobedu Partizana na Banjici, TSC bolji od Voše

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Dec.2019, 16:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana pobedili su danas Rad na Banjici sa 2:1 (1:1), u utakmici 20. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su poveli golom Umara Sadika u 33, izjednačio je Branko Riznić dva minuta kasnije, da bi pobedu ekipi Sava Miloševića doneo Sejduba Suba u 53. minutu.

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole pobedili su kao domaćini ekipu novosadske Vojvodine sa 2:0.

"Stara dama" srpskog fudbala tako ni u drugom meču ove sezone nije uspela da savlada novajliju u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ligi, posle 2:2 u prvom krugu.

Duronjić je pogodio za vođstvo u 33. minutu, a drugi i poslednji na tom susretu delo je Silađija u 85. minutu.

Gledajući Tviter, derbi meč je igran u Ivanjici, gde su se sastali Javor i Voždovac.

Ivanjičani su do prednosti došli golom Petkovića u 23. minutu, ali je onda usledio preokret u režiji Stanisavljevića (43) i Georgijevskog u 59. minutu.

Rezultati i strelci: TSC - Vojvodina 2:0 (Duronjić 33, Silađi 85), Javor - Voždovac 1:2 (Petković 23 - Stanisavljević 43, Đorđijevski 60), Napredak - Mačva 2:1 (Bjeloš 17, 70 - Božić 48), Proleter Novi Sad - Čukarički 2:1 (Mirosavljev 33, Babić 72 - Docić 67. penal), Radnički Niš - Mladost Lučani 3:0 (Đorđević 21, Ostojić 70, Noma 87), Radnik - Inđija 2:0 (Pavlov 46, Tomić 61. penal), Rad - Partizan 1:2 (Riznić 35 - Sadik 33, Suma 53).

Subota: Crvena zvezda - Spartak 3:1 (Žander 31, Tekijaški 40.autogol, Tomane 51 - Denković 21).

Tabela: Crvena zvezda 52 boda, Vojvodina 42, Partizan 41, Čukarički 40 TSC 36, Voždovac 35, Radnički Niš 31, Spartak 28, Mladost 25, Napredak 24, Javor 20, Radnik 19, Proleter 19, Inđija 14, Rad 11 Mačva 8.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...