Izvor: Sportski Žurnal, 20.Apr.2011, 11:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan čeka titulu dve decenije i zove Grobare
Trener crno- belih veruje da će se najvernije pristalice crno belih odazvati u velikom broju u nameri da Partizan vrati titulu u Humsku posle 1991. godine
Odbrojavaju se sati do početka finalne serije plej-ofa za odbojkaše. Prvi, od najmanje tri meča između Partizana i Vojvodine igra se u četvrtak u Šumicama, od 18 časova (RTS 2). Pobednik ovog susreta načiniće prvi korak ka tituli šampiona države, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << iako su mnogi stručnjaci skloni tvrdnji da će finalna serija potrajati, verovatno do 5. maja, kad je zakazan termin majstorice.
– Bez obzira na sve probleme, koji su nas pritiskali ove sezone, u klubu je zadržana pozitivna i mirna atmosfera, koja je rezultirala prvom mestom. Biće ovo naše drugo finale, u prvom smo naučili veliku školu, a u drugom je cilj da prevaziđemo sebe i pružimo maksimum na putu ka osvajanju titule.
Žarković podseća da se kruna osvaja nakon tri pobede i smatra da je prednost njegovog tima domaći teren.
– Njihova prednost su igrali reprezentativnog kalibra. Oni imaju i momka koji je osvojio bronzu na Svetskom prvenstvu. Naravno, ceo klub zaslužuje respekt, zbog svega što su u istoriji uradili za odbojku u Srbiji. To je za sve nas samo dovoljan izazov, da se približimo našem maksimumu.
Ako i navijači ispoštuju obećanje da ispune Šumice, onda će ugođaj biti kompletan. Iz Novog Sada se očekuje veća grupa navijača, što je i normalno kada Vojvodina igra mečeve za titulu.
Raspored mečeva finalne serije
Prvi meč, četvrtak, 21. april: Partizan Termoelektro – Vojvodina NS Seme (18, RTS 2). Sudije: M. Janković (Niš), A. Popović (Sr. Karlovci).
Drugi meč, ponedeljak, 25. april: Partizan Termoelektro – Vojvodina NS Seme (18). Sudije: D. Jovanović, D. Ćuk (obojica iz Beograda).
Treći meč, četvrtak, 28. april: Vojvodina NS Seme – Partizan Termoelektro (18, RTS 2),.
Eventualna četvrta utakmica: Vojvodina NS Seme – Partizan Termoelektro, nedelja, 1. maj.
Eventualna peta utakmica: Partizan Termoelektro – Vojvodina NS Seme, četvrtak, 5. maj.
Nastavak na Sportski Žurnal...
Počinje finale: Hemofarm - Partizan
Izvor: B92, 20.Apr.2011
Košarkašice Hemofarma i Partizana počinju u sredu (18h) u Vršcu finalnu seriju plej-ofa domaćeg šampionata...Košarkašice Hemofarma se u finalu bore za desetu, a košarkašice Partizana za petu titulu prvaka države...Biće ovo četvrti duel dve ekipe ove sezone. U prvenstvu je Hamofarm pobedio...















