PARTIZAN NEMOĆAN PRED KRALJEM: Real odneo pobedu iz Beograda!

Izvor: Kurir, 02.Jan.2014, 19:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real je u Beogradu pobedio Partizan s 80:64 u meču prvog kola grupe G TOP 16 faze Evrolige. Crno-bele je sa klupe vodio Velimir Gašić umesto Duška Vujoševića

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Reala rezultatom 80:64 (29:17, 18:22, 11:10, 22:15) u meču prvog kola grupe F faze Top 16 Evrolige.

Real je do 26. uzastopne pobede u svim takmičenjima stigao pre svega preciznom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << šutu i odličnoj igri u odbrani. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Rudi Fernandez i Serhio Rodrigez, koji su postigli po 16 poena. Janis Burusis je dodao 15.

U ekipi Partizana najbolji je bio Terens Kinzi sa 17 poena, dok je Bogdan Bogdanović dodao 15. Žofri Lovernj je ubacio 13.

Partizan je sa klupe vodio pomoćni trener Velimir Gašić, pošto se Duško Vujošević nalazi na lečenju na VMA.

Partizan nijednom nije vodio tokom utakmice. Real je prvi poveo košem Rudija Fernandesa, a crno-beli su počeli da greše i već na startu meča morali su da jure posle rezultat. Real je posle prvih 10 minuta  imao 12 poena prednosti, 29:17. Real je na početku druge četvrtine poveo s 32:19, ali su domaći sredinom druge četvrtine prišao na samo pet poena "minusa", 39:34. Real je ipak uspeo da dobije prvo poluvreme s 47:39.

Mali broj poena viđen je u trećoj četvrtini. Partizan je sveo Real na samo 11 poena, ali su crno-beli postigli samo 10. Real je svu svoju snagu pokazao u poslednjoj četvrtini kada je iz minuta u minut uvećavao prednost i na kraju je zasluženo došao do ubedljive pobede od 80:64.

Gosti su poslednju četvrtinu otvorili trojkom, a uzvratio je Bogdanović. Crno-beli su uspeli da se u 32. minutu spuste na minus 6 (61:55). Međutim, Real nije dozvolio iznenađenje i u 34. minutu bilo je 68:57 za goste. Real je kaznio sve greške igrače Partizana i u 37. minutu poveo s 75:59. Gosti su uspeli da prelome meč, a onda su sigurnom igrom uvećavali prednost.

III četvrtina

Oba tima propustila su po nekoliko napada na startu treće četvrtine. Prve poene u ovoj delu meča postigao je Burusis sa linije slobodnih bacanja u 22. minutu. On je svom timu ponovo doneo dvocifrenu prednost (49:39). Treća četvrtina je bila sa malim brojem poena, a crno-beli su u 26. minutu smanjili vođstvo Reala na 51:45. Partizan potom nije iskoristio nekoliko zicera, a Real je u 29. minutu ponovo došao do dvocifrene prednosti (56:45). Real je treću četvrtinu dobio s 58:49.

II četvrtina

Real je nastavio sa dobrom i u drugoj četvrtini, a u 11. minutu gosti su već vodili sa 32:19. Jedini raspoloženi u ekipi crno-belih bio je Kinzi, koji je uspeo da smanji na 32:22. Real je održavao prednost od 10 do 12 poena u većem delu druge četvrtine, ali su crno-beli u 17. minutu uspeli da smanje prednost gostiju na minus 5 (32:37). Međutim, igrači Reala su ponovo došli do svoje igre i serijom 7:2 ponovo stekli osetniju prednost, 44:35. Real je dobio prvo poluvremen s 47:39.

I četvrtina

Oba tima ušla su dobro u meč, ali je Real u 3. minutu stekao pet poena prednosti (9:4). Bogdanović je trojkom vratio na minus dva. Real je u 5. minutu stigao do 13:7, ali je Tinsi sjajnim zakucavanjem digao navijače na noge. Gosti su nastavili sa dobrom igrom, a u 8. minutu Real je imao već plus sedam (20:13). Gosti su zahvaljujući odličnoj odbrani i preciznom šutu prvu četvrtinu dobili u svoju korist s 29:17. U ovoj četvrtini dominirali su Burusis, koji je postigao 10 poena i Mirotić i Fernandez sa po 7. U ekipi Partizana najbolji je bio Kinzi sa sedam poena.