Izvor: HotSport.rs, 31.Okt.2015, 11:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PARTIZAN I ZVEZDA SLOŽNI: Ne skidamo petokraku s grba!
Fudbalska javnost u Srbiji navikla je da se dva najveća kluba, Crvena zvezda i Partizan, često javno “prepucavaju” neretko prevazilazeći granicu dobrog ukusa.
Međutim, ovog puta dva najtrofejnija kolektiva složila su se u jednom: petokrake na grbovima moraju ostati bez obzira na sve.
Ova priča podegunta je nakon odlaznog govora doskorašnjeg predsednika Jugoslovenskog sportskog društva >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << Partizan, Duška Vujoševića, koji je kazao da originalno ime “Jugoslovensko sportsko društvo” ne bi trbalo menjati te da bi klub morao da zadrži i petokraku.
Kada je reč o promeni logoa čelnici i crveno i crno-belih su složni.
– Da li to znači da je i pivo “Hajneken” simbol komunizma? Zvezda je simbol radosti i sreće, a u Zvezdinom osnivanju učestvovala je antifašistićka omladina. Zvezdin grb je znak takav već 70 godina i bez ikakve sumnje mogu da kažem da ga ne treba menjati. To je prepoznatljiv simbol, a mi ne bi trebalo da se odričemo znamenja – rekao je predsednik Zvezde, Svetozar Mijalović.
Ništa drugačiji stav nema ni član Skupštine Partizana poznati reditelj Srđan Dragojević. On je takvu ideju nazvao moronskom.
– Mi smo narod koji ne vodi računa i ne čuva svoju tradiciju. Ukidalje petokrake sa grba bio bi ozbiljan zločin. Šta treba da radimo, da pljujemo po grbovima svih koji su učestvovali u Narodnooslobodilačkoj borbi, a čija imena krase neke od ulica – smatra Dragojević.
The post PARTIZAN I ZVEZDA SLOŽNI: Ne skidamo petokraku s grba! appeared first on HotSport - Sportske vesti na jednom mestu i uvek na vreme.
Pogledaj vesti o: Partizan, Večiti derbi, Zvezda - Partizan







