Majstorski golovi Mitrovića, Dmitrović spasao bod

Izvor: N1 televizija, 10.Sep.2018, 22:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je 2:2 sa selekcijom Rumunije na stadionu Partizana u meču 2. kola Lige C - grupe 4 UEFA Lige Nacija.

Orlovi su dva puta vodili majstorskim golovima Aleksandra Mitrovića, ali su jeftine greške defanzivaca koštale tim selektora Mladena Krstajića drugog trijumfa u novoformiranom takmičenju.

U drugom meču ove grupe Crna Gora je savladala Litvaniju sa 2:0 i posle >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << dva kola ima 4 boda, koliko i Srbija.

Srbiju u oktobru očekuju gostovanja Crnoj Gori u Podgorici (11.10) i Rumuniji (14.10), dok će poslednja dva meča u grupi odigrati pred svojim navijačima - protiv Crne Gore (17.11) i Litvanije (20.11).

Uskoro opširnije...

U startnoj postavi nema Nemanje Matića, Nikole Milenkovića, Milana Rodića, Andrije Živkovića i Filipa Kostića, dok će od prvog minuta na terenu biti kapiten Aleksandar Kolarov, Uroš Spajić, Sergej Milinković-Savić, Saša Lukić i Adem Ljajić.

Intoniranje himne „Bože pravde”.

#SrcemSvim#Orlovi#NationsLeague#FSSpic.twitter.com/svqCK1U0AI

Rumunija je u prvom kolu na svom terenu igrala bez golova protiv Crne Gore, koja se večeras u Podrogici sastaje sa Litvanijom.

Srbija - Rumunija

Srbija: Dmitrović - Kolarov, Veljković, Spajić, Rukavina - Lukić, Maksimović - Tadić, Milinković-Savić, Ljajić - Mitrović.

Rumunija: Tatarušanu - Banču, Sapunaru, Balaša, Manea - Kipčiu, Anton, Marin - Draguš, Tučudean, Stančiu.

Meč iz Humske uživo pratite na SK1 i portalu Sport kluba.

Tok utakmice

Na stadionu u Humskoj je oko 15.000 navijača, a ceo jedan sektor na severnoj tribini zauzele su pristalice Rumunije.

5. minut - U uvodnim minutama uglavnom se igra na sredini terena. Rumuni su imali jednini šut, ali preko gola.

7. minut - Prva ozbiljnija situacija pred golom Srbije. Kipčiju je šutirao pored gola.

8. minut - Maksimović je pogrešio, a Marin je iz dobre situacija loptu poslao pored leve stavite Dmitrovićevog gola.

8. minut - Mitrović je pogodio prečku posle kornera Ljajića! Dobro je reagovao golman Rumunije i loptu prosledio do prečke. Napadač Fulama treći put u drugom meču u Ligi nacija pogađa okvir gola.

16. minut - U samo dva minuta Srbija je imala dva solidna napada. Prvo je Tadić centrirao, a defanzivci Rumunije loptu prosledili u korner, a nekoliko trenutaka kasnije Ljajić je oprobao udarac koji je bio izblokiran.

18. minut - Još jedna dobra akcija domaćeg tima, međutim, Mitrović je loše centrirao sa leve strane...

25. minut - Posle nešto mirnijeg perioda Milinković-Savić je bio u dobroj šansi. Kolarov je centrirao, a Sergej šutirao pored gola.

26. minut - Srbija vodi 1:0, strelac je Mitrović! Napadač Orlova se odlično snašao u velikoj gužvi posle šuta Kolarova i odbrane Tatarušanua i doneo je prednost svom timu.

Izvor: Sport klub

29. minut - Rukavina do Tadića, ali je udarac igrača Ajaksa odbranio golman Rumunije.

35. minut - Ekipa Kozmina Kontre oslobodila se pritiska, ali nikako ne uspeva da organizuje ozbiljniji napad i eventualno ugrozi Dmitrovića.

40. minut - Tadić je dobro centrirao, ali je Veljković za malo bio "kratak".

45. minut - Mnogo sreće za Srbiju. Kipčiju je pogodio prečku nakon što je lopta zakačila Kolarova.

45+1. minut - Poluvreme u Humskoj, Srbija vodio sa 1:0 golom Mitrovića.

Nije bilo izmena na poluvremenu.

47. minut - Penal za Rumuniju! Kolarov je u šesnaestercu oborio Kipčijua.

48. minut- Stančiu izjednačuje iz penala na 1:1. Dmitrović ga je "pročitao", ali nije uspeo da zaustavi snažan udarac.

51. minut - Krstajić je poslao na zagrevanje Prijovića i Matića.

59. minut - Tadić je bio u solo akciji, loptu je poslao u srce šesnaetserca, ali tamo nije bilo igrača Srbije.

60. minut - Rumuni su pokušali da uzvrate, ali je 19-godišnji Draguš šutirao pored gola.

60. minut - Mitrović je posle nekoliko dodavanja Orlova šutirao preko gola sa 20-tak metara.

63. minut - Srbija vodi sa 2:1, ponovo Mitrović! Napadač Fulama odlično se snašao i iz voleja drugi put savladao golmana Rumunije.

63' | 2-1

⚽️ GOOOOL! Aleksandar Mitrović je zakucao loptu u mrežu gostiju! #MitrosOnFire#SrcemSvim#Orlovi#NationsLeague#FSS@EURO2020@FulhamFCpic.twitter.com/QsNpfTSKTJ

64. minut - prva izmena u srpskom timu. Milinković-Savić je izašao iz igre, a šansu je dobio Filip Kostić.

68. minut - Dobra šana za Rumuniju i mnogo sreće za domaći tim... Lopta se od Spajića odbila u korner.

69. minut - Cukudean je izjednačio na 2:2. Posle kornera napadač Kluža je bio najbrži i loptu je poslao u bliži ugao Dmitrovićevog gola.

70. minut - Stančiu je iz velike udaljenosti šutirao preko gola.

71. minut - Lukić izlazi iz igre, na terenu je Matić.

76. minut - Gužva u šesnaestercu Rumunije posle prodora Kostića, ali Rumuni su se odbranili.

77. minut - Prijović ulazi u igru umesto Ljajića.

83. minut - Prijović je odlično centrirao, ali Mitrović nije najbolje zahvatio loptu glavom.

85. minut - Mitrović se revanširao Prijovuću, odlično mu je asistirao, međutim napadač PAOK je sa 10 metara šutirao preko gola.

87. minut - Sa tribina se čuje skandiranje "Kosovo", navijači Rumunije odgovaraju "Srbija".

88. minut - Napad Srbije, ali bez opasnosti po gol Rumunije. Ubrzo su uzvratili i gosti, ali je Dmitrović istrčao na vreme.

90. minut - Mitrica je imao sjajnu šansu, ali je Dmitrović odbranio.

90. minut - Meč je produžen čak 6 minuta.

90+2. minut - Kipčiu ponovo pravi problem odbrani Srbije. Korner za Rumune.

90+5. minut - Matić je šutirao sa 20 metara direktno u golmana Rumunije.

90+6. minut - Meč je završen rezultatom 2:2. Srbija posle dva kola ima 4 boda, a Rumunija 1.

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.