Izvor: B92, 01.Jun.2017, 10:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džikić: FMP i Partizan čuvali nešto za plej-of KLS
Trener Partizana Aleksandar Džikić rekao je da ni FMP ni crno-beli nisu odigrali najpametniju utakmicu u Železniku.
Takođe, šef struke beogradskog kluba istakao je da su obe ekipe "čuvale nešto" za polufinale Košarkaške lige Srbije.
Ekipa Partizana pobedila je u sredu FMP u Železniku sa 85:71, u pretposlednjem kolu KLS.
"I oni i mi znamo da igramo jedni protiv drugih u polufinalu. Da li smo i jedni i drugi igrali najpametnije, najbolje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i sve ono što hoćemo? Ne! Tu nema dileme. Apsolutno nemam dilemu da li su oni nešto čuvali za polufinale, mi smo čuvali nešto za polufinale", rekao je Džikić.
U duelu timova koji će se najverovatnije sastati i u polufinalu plej-ofa crno-beli su rano stekli dvocifrenu prednost koju su potom održavali i uvećavali.
"Generalno, bilo je perioda kad smo stvarno dobro igrali, bilo je perioda kada smo nešto ishitreno uradili i to je dosta nezahvalno kad se igra protiv FMP-a, jer su oni moćni atletski i prosto te kažnjavaju za stvari, ako ih ne uradiš kako treba. Ovo poslednje kolo protiv Mege, mi ćemo se spremati za polufinale", rekao je Džikić.
Crno-beli su drugi na tabeli Super lige Srbije sa 12 pobeda i jednim porazom, dok je FMP treći sa skorom 8-5.
Partizan u poslednjem kolu regularnog dela domaćeg šampionata igra protiv Mega Leksa. Ta utakmica je na programu u subotu od 18.00 u dvorani "Aleksandar Nikolić".
Pogledaj vesti o: Košarka










