Ako dam gol Partizanu, trčaću pet krugova oko terena!

Izvor: MozzartSport.com, 01.Mar.2017, 11:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ako dam gol Partizanu, trčaću pet krugova oko terena!

"I ovako već dve godine čekam na taj pogodak u derbiju"

Još samo tri dana i - večiti derbi! Uoči 153. susreta dva najveća srpska kluba u pravoj fudbalskoj svetkovini adrenalin polako raste, a u taborima oba tima vode se samo jednom mišlju - pobedom.

MOZZART KVOTE ZA OVAJ MEČ

Trijumf bi za oba tima imao ogroman značaj. Crvena zvezda bi eventualnim uspehom otišla na >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ogromnih devet bodova razlike, dok bi Partizan mogao da prepolovi zaostatak u odnosu na najljućeg rivala i dobio ogromnu dozu samopouzdanja pred nastavak sezone.

KVOTE ZA DERBI: Zvezda favorit, na Partizan preko 3,00

Upravo iz tog razloga komadant Zvezdinog veznog reda Mičel Donald sanja samo trijumf i loptu iza leđa Filipa Kljajića.

"Gladan sam pobeda! Želja za trijumfima je velika, u ovakvim utakmicama i najveća. Ko će da bude strelac - nije ni važno. Ako budemo igrali kao u poslednje dve utakmice, uz maksimalno poštovanje rivala, osvojićemo tri boda", rekao je Holanđanin za Sportski žurnal.

Otkriva, ipak, da bi voleo da konačno probije led i zatrese mrežu crno-belih.

"Mislim da bi ću u tom lsučaju da napravim pet krugova oko terena, jer čekam skoro dve godina postignem gol u derbiju. Nije mi to, ipak, glavni zadatak. Više želim da dobijem svaki duel. Nervira me svaki izgubljeni".

Mažić sudi večiti derbi

Usledilo je pitanje - da li će pokušati sreću prepoznatljivim šutevima sa distance?

"Da, mogao bih da šutiram nešto češće. Oprobao sam udarac i u prethodnoj utakmici na našem stadionu, biram momenat kada ću da šutiram. Glavna uloga mi je da 'čistim' i budem podrška timu. Ne razmišljam da li ću da budem strelac, ili Le Talek, Manojlović..."

Tvrdi Donald da Zvezda ni ne razmišlja o remiju, već da isključivo ide na pobedu. Ali, ističe da maksimalno poštuje rivala.

"Dobra ekipa, jak kolektiv. Moramo da budemo oprezni, da se maksimalno spremimo, da budemo koncentrisani i radimo naporno. Za nas je na redu utakmica sezone. Igraš za ovo, čekaš je i konačno je blizu. Uzbuđen sam zbog toga".

Inače, Sportski žurnal navodi da na južnoj tribini najvećeg srpskog stadiona nisu skinute stolice, pa će navijači Partizana biti na velikom testu.

(FOTO: Star Sport)
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na MozzartSport.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MozzartSport.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MozzartSport.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.