Izvor: Blic, 13.Nov.2016, 10:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Godina dana od terorističkih napada u Parizu, Sting u Bataklanu
Danas se navršava godina dana od terorističkih napada džihadista u Parizu u kojima je ubijeno 130 ljudi, a ranjeno na stotine osoba.
.@OfficialSting reopens Bataclan a year after Paris massacre https://t.co/Eljd09Kcro #ParisAttacks #7News https://t.co/sjx1y9ZolV
Atentatori su otvorili vatru na dva restorana i bar, a nekoliko eksplozija odjeknulo je kod nacionalne arene "Stad de Frans, dok je na koncertu u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dvorani "Bataklan" otvorena vatra.
Sting performs at the #Bataclan music hall on the eve of Paris attacks that killed 130 people, says "we will not forget them" pic.twitter.com/QFC8L731uZ
Dan posle napada francuski predsednik Fransoa Oland optužio je terorističku organizaciju "Islamska država" da je organizovala napad, što se i potvrdilo kada je ova organizacija preuzela odgovornost.
Prema podacima zdravstvenih radnika, najmanje 600 osoba i dalje ide na savetovanje zbog psihičkih trauma koje su pretrpeli.
Država razmatra slučajeve 2.800 osoba koje su aplicirale za naknadu od Fonda koji je postavljen za žrtve terorističkih napada.
Koncertna dvorana "Bataklan" sinoć je otvorena humanitarnim koncertom britanske muzičke legende Stinga.
U ovoj dvorani su pre godinu dana trojica terorista iz automatskog oružja i eksplozivom, kojim su bili opasani, ubili 90 posetilaca.
Prihod od sinoćnjeg koncerta ići će za pomoć humanitarnim organizacijama koje pomažu žrtvama i porodicama stradalih u ovom napadu.
"Nećemo ih zaboraviti", rekao je Sting sinoć okupljenima, nakon što je održan minut ćutanja.
Porodice ubijenih, kao i ranjeni u napadu, pozvani su na koncert čiji je prvobitni cilj odati počast onima koji su izgubili živote u ovom napadu.
Pevač je nastup počeo pjesmom "Fragile" u kojoj se kaže da se "ništa ne postiže nasiljem i nikada ni neće".
Sting je poručio da su dva zadatka pred okupljenima - prvo da se sete onih koji su izgubili živote u napadu, a drugo da proslave život i muziku na ovom istorijskom mestu.
Pogledaj vesti o: Twiter
SRPKINJA KOJA JE PREŽIVELA MASAKR U PARIZU "Ne znam šta me je spasilo i kako sam danas živa"
Izvor: Blic, 13.Nov.2016
Pre tačno godinu dana, džihadisti Islamske države izveli su bombaške napade u Parizu u kojima je ubijeno 130 ljudi, a ranjeno na stotine osoba. Među povređenima bila je i Ljiljana Atanasković Pavlović koja je samo pukom srećom uspela da preživi. "Blic" je obišao Ljiljanu pre nekoliko dana...




