Izvor: 025info.rs, 17.Jun.2018, 21:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Somboru završen 26. Pozorišni maraton
U Narodnom pozorištu Sombor održan je 26. Pozorišni maraton pod nazivom "Među javom i med snom". Kao uvod u festival odigrana je premijera predstave "Samoubica", predstava Narodnog pozorišta Sombor, čiju režiju potpisuje Milan Nešković.
Tokom trajanja festivala odigrano je ukupno 13 predstava. Na zvaničnom otvaranju prisutnu publiku sa rečima dobrodošlice pozdravio je Mihajlo Nestorović, upravnik Narodnog pozorišta Sombor. Prisutnima se obratio i Jagoš Marković, poznati reditelj koji je i zvanično otvorio festival.
Prvog dana festivala publika je mogla da uživa u sledećim predstavama. Prvo je odigrana "Mandragola" predstava Narodnog pozorišta Užice u režiji Marka Torlakovića. Potom je odigrana predstava Narodnog pozorišta Kikinda "Smrt čoveka na Balkanu" koja je nastala po istoimenom fimu Miroslava Momčilovića. Prvi dan maratona zatvorila je predstava "Klošmerl" Beogradskog dramskog pozorišta čiju režiju potpisuje Kokan Mladenović.
Drugog dana festivala u prepodnevnim satima odigrana je predstava za decu "Trtica rajske ptice" Narodnog...
Pogledaj vesti o: Pčelarstvo





