
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Nov.2010, 22:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najjeftinije grejanje na ugalj i drva
NOVI SAD,VRŠAC -
Zbog visoke cene gasa, u ovom trenutku jeftinije je grejati se na ugalj, drva pa čak i struju.
Direktor Javno komunalnog preduzeća "Čačak" Petar Domanović, izjavio je danas da cena grejanja u Čačku neće biti menjana dok ne poskupi gas na srpskom tržištu, a cene grejanja u drugim gradovima Srbije su različite.
"Prednost Čačka je što se 80 odsto korisnika greje na gas, a ostali na mazut i prvi mogući razgovor o povećanju cene grejanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << predviđa se za januar naredne godine", rekao je Domanović na sastanku sa direktorima toplana iz nekoliko gradova Srbije.
Mazut je sada skuplji za 41 odsto u odnosu na prošlu godinu, zbog čega su, kažu, mnoge toplane primorane da traže poskupljenje.
Trenutna cena grejanja u Užicu je 60,72 dinara, a u Jagodini gde se 90 odsto korisnika greje na gas 59,10 dinara i u tom gradu cena nije menjana od decembra 2008. godine.
U Užicu "Toplana" je zatražila povećanje cene na 65 dinara, a u Valjevu na čak 72 dinara po kvadratu.
Posle poskupljenja grejanja u Beogradu od čak 30 odsto, za isti procenat cenu je podigao i Novi Sad, a u Pirotu je cenovnik korigovan za 10 odsto.
Od 15. novembra grejanje skuplje za 15 odsto plaćaće Kragujevčani, a povećanje je tražila i niška toplana.
Zbog najave novog poskupljenja gasa, istraživali smo koliko skup gas destimulativno utiče na potrošače u Vojvodini.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...