Izvor: Radio 021, 18.Maj.2016, 21:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kolumbovo pismo vraćeno Italiji
Pismo iz 15. veka u kojem je detaljno opisano putovanje Kristifora Kolumba u Ameriku vraćeno je danas Italiji, saopštile su vlasti SAD.
Taj istorijski dokument formalno je vraćen Italiji, na svečanoj ceremoniji u Rimu.
Američke vlasti navele su da su 2012. godine specijalni agenti Odeljenja za istragu nacionalne bezbednosti primili dojavu da je Kolumbovo pismo ukradeno iz biblioteke u Firenci i zamenjeno falsifikatom.
Pronađeno je zahvaljujući zajedničkoj istrazi koju su sprovele italijanske i američke vlasti.
Autor: Beta
Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












