Izvor: Radio 021, 07.Avg.2016, 10:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hilari Klinton povećala prednost nad Trampom
Demokratska kandidatkinja za predsednika SAD Hilari Klinton povećala je posle stranačkih konvencija svoje i Republikanske stranke prednost pred svojim rivalom Donaldom Trampom na osam procentnih poena, pokazala je danas najnovija anketa "Vašington Posta" i televizije ABC.
Telefonska anketa sprovedena između 1. i 4. avgusta je pokazala da Klintonovu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << podržava 50, a Trampa 42 odsto ispitanih.
Bivša američka državna sekretarka dobila je značajno na popularnosti posle konvencije Demokratske stranke, održane od 25. do 28. jula u Filadelfiji, koja je pokazala da je ta stranka, za razliku od Republikanske, ujedinjena.
Njenoj popularnosti su takođe doprineli i Trampovi gafovi, pokazala je anketa. Pre konvencija obe stranke, prednost Klintonove ispred Trampa je iznosila samo četiri procentna poena.
Izbori za predsednika SAD su u novembru.
Autor: Tanjug












