FOTO: Novosađani traže Aleksin zakon

Izvor: Radio 021, 20.Mar.2016, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FOTO: Novosađani traže Aleksin zakon

Oko 50 građana okupilo se danas na Trgu slobode, tražeći Aleksin zakon, na dan kada bi on napunio 19 godina.

Grupa građana "Dva minuta tišine" ukazala je tišinom na neophodnost usvajanja tog zakona, koji treba da reguliše i spreči vršnjačko nasilje.

Osim u Novom Sadu, građani su se okupili u još devet gradova, u Zaječaru, Nišu, Somboru, Vršcu, Bačkoj Topoli, Bačkoj Palanci, Loznici, Šapcu i Pirotu.

Takođe, "Dva minuta tišine" obeležio je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << godinu dana rada.

"Hoću Aleksin Zakon" je akcija koja okuplja građane Srbije u jedinstvenoj borbi protiv vršnjačkog nasilja, koje je u porastu. Set zakona se naziva "Aleksin zakon", po malom Aleksi Jankoviću iz Niša, koji je dugo trpeo vršnjačko nasilje i na kraju pronašao izlaz u samoubistvu, a institucije koje bi trebalo to da spreče, nisu ništa preduzele.

Autor: 021.rs, FOTO: G. Nikolin

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.