Izvor: RTV 5, 01.Jul.2012, 22:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na granicama do sat i po vremena, na Preševu 5 minuta
Saobraćaj u Srbiji je umerenog intenziteta na putevima izvan gradskih sredina. Na graničnim prelazima pojačan je intezitet saobraćaja, zadržavanja su od 60 - 90 minuta, osim na prelazu Horgoš gde se prilikom ulaska u našu zemlju čeka tri do četiri sata, sa tendencijom da čekanje bude i duže, saopštio je Auto-moto savez Srbije. Međutim, na graničnom prelazu Preševo, prema Republici Makedoniji, motorizovani putnici trenutno čekaju na prelaz granice do pet minuta, izjavila je dežurni >> Pročitaj celu vest na sajtu RTV 5 << operater Auto moto saveza Srbije u Preševu, Mira Mitić.
Zbog radova na rehabilitaciji autoputa E-75 na prolasku kroz Beograd, za saobraćaj je zatvorena desna kolovozna traka u dužini od 520 metara u smeru od Beograda ka Nišu.
Vozila koja se kreću u smeru ka Nišu i naplatnoj stanici "Bubanj potok", prelaze u suprotnu kolovoznu traku i za kretanje koriste preticajnu (krajnju levu) saobraćajnu traku namenjenu za kretanje ka Beogradu, kada se vraćaju u kolovoznu traku namenjenu za kretanje ka Nišu tj. u normalan režim saobraćaja.
Na ovom delu kolovoza saobraćaj se odvija dvosmerno, a u ovoj fazi biće omogućeno uključenje vozila sa Kružnog puta na autoput E-75. Vozila koja se kreću iz pravca Niša zadržavaju svoj smer kretanja i za kretanje koriste voznu (srednju) saobraćajnu traku.



















