Izvor: Vostok.rs, 06.Sep.2016, 11:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zapadni mediji kao NATO-američka ratna mašinerija
Vest da je Haški tribunal u presudi Radovanu Karadžiću oslobodio krivice Slobodana Miloševića optuženog za najgore zločine, genocid, protekla je bez pažnje medija na Zapadu. Ni Bi-bi-si ni Si-en-en to nisu objavili. Gardian je imao kratak komentar.
Takav nastup zapadnih medija je razumljiv. To bi objasnilo mnogo toga kako vladari sveta vladaju.
Međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju (MKSJ) je u presudi oslobodio pokojnog predsednika SR Jugoslavije, Slobodana Miloševića, za ratne zločine počinjene tokom rata u Bosni 1992-95, uključujući masakr u Srebrenici.
Stav suda sakriven u presudi na 2.590 stranica , ruši propagandu koja je "opravdavala" NATO za nelegalni napad na SR Jugoslaviju 1999. godine.
Milošević je umro od srčanog udara 2006. godine u svojoj ćeliji u Hagu, braneći se od lažnog suđenja od strane američkog izmišljenog "međunarodnog suda". Njegov život bi možda bio i spasen da su američki zvaničnici na vreme javili, jer su stalno pratili njegovo zdravstveno stanje, nedavno je Vikiliks otkrio.
Milošević je bio žrtva ratne propagande koja danas radi kao bujica preko naših ekrana i novina i donosi veliku opasnost za sve nas. On je bio prototip demona, ocrnjen od strane zapadnih medija kao "balkanski kasapin", koji je odgovoran za "genocid", posebno u secesionističkoj srpskoj pokrajini Kosovo. Tadašnji premijer Toni Bler je uporedio događaje sa Holokaustom te je i zahtevao akciju protiv "novog Hitlera".
Dejvid Šefer, američki ambasador na slobodi za "ratne zločine", izjavio je da čak "225.000 albanskih muškaraca starosti od 14 do 59 godina" može biti ubijeno od strane Miloševićevih snaga.
We found out 20 years later they were lying about Milosevic. They`re doing the same lying about Assad now @HKX07 @snarwani @Souria4Syrians
— Quintus Curtius (@QuintusCurtius) August 17, 2016
To je bilo opravdanje za NATO bombardovanje, na čelu sa Bil Klintonom i Blerom, u kojem je poginulo hiljade civila u bolnicama, školama, crkvama, parkovima i televizijskim studijima. Uništena je gotovo sva privredna infrastruktura u Srbiji.
Bilo je očigledno ideološki, na zloglasnoj "mirovnoj konferenciji" u Rambujeu u Francuskoj, da se Milošević suoči sa Medlin Olbrajt, američkim državnim sekretarom, a koja je trebalo da se oseća sramotno sa svojom izjavom da je smrt pola miliona iračke dece "vredelo".
Olbrajtova je stavila "ponudu" Miloševiću koju nijedan nacionalni lider nije mogao da prihvati. Osim ako bi pristao na stranu vojnu okupaciju svoje zemlje, sa okupatorom "van pravnog sistema", pa do neoliberalnog "slobodnog tržišta", zbog kojeg je Srbija bila bombardovana. Ni ovo mediji nisu objavili, jer je cilj bio da se slomi u Evropi nezavisna "socijalistička" država.
Kada je NATO počeo bombardovanje, došlo je do stampeda kosovskih izbeglica koje beže "od Holokausta". Kada je bilo gotovo, međunarodni policijski timovi došli su na Kosovo kako bi vršili ekshumaciju. Ef-bi-aj nije uspeo da pronađe nijednu masovnu grobnicu. Španski forenzičari su uradili isto.
NATO-napad je bio manipulatorski i ratni zločin.
Američke hvaljene "precizne navođene" rakete gađale su sve, samo ne vojne, nego civilne ciljeve, uključujući studio Radio-televizije Srbije u Beogradu. Šesnaest ljudi je ubijeno, a što je Bler opisao kao mesto "komande i kontrole".
U 2008. godini, tužilac Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju, Karla del Ponte, je otkrila da je vršen pritisak da se ne istražuju NATO-a zločini.
Ovo je bio model za naredni invaziju Vašingtona u Afganistanu, Iraku, Libiju i, potajno u Siriji. Svi zločini spadaju pod Nirnberške standarde, a sve to zavisi od medijske propagande.
Promocija Blera i njegovih ratova od strane Gardijana i isceniranih laži, te kako Sadam Husein poseduje nepostojeće oružje za masovno uništenje preko Obzervera i Njujork tajmsa, i vladine propagandne mašinerije Bi-bi-si-ja.
Na vrhuncu bombardovanja SR Jugoslavije, na Bi-bi-si-ju u emisiji Kirsti Vorka gostovao je general Vesli Klark, komandant NATO-a. Srpski grad Niš je upravo bombardovan američkim kasetnim bombama ubivši žene, starce i decu na tržnici i bolnici, Vork nije postavio nijedno pitanje o tome, ili o nekim drugim civilnim žrtavama.
Ostali su bili više bezobrazni. U februaru 2003. godine, dan nakon što su Bler i Buš zapalili Irak, politički urednik Bi-bi-sija, Endrju Mar je sa ushićenjem saopštio svojim gledaocima da će Bler "zauzeti Bagdad bez krvoprolića i da će na kraju Iračani slaviti".
I na te izjave izgleda da je "konačno u pravu".
Danas, sa milion mrtvih i ruševinama zemlje, intervjue Mara, predlažu od strane američke ambasade u Londonu.
Marove kolege sada kao postrojeni izgovoraju Blerove izjave. Vašingtonski dopisnik Bi-bi-sija, Met Frej, je rekao da "nema sumnje da je želja da se donese dobro, kako bi se američke vrednosti proširile u odnosu na ostatak sveta, a posebno na Bliskom istoku, te da je sada sve povezano sa vojnom silom."
Ovakva propaganda i podrška Sjedinjenim Državama i njenim saveznicima, doseže duboko u radu zapadne žurnalistike. Tako se i za današnju katastrofu u Siriji isključivo okrivljuje Bašara al-Asad, za koga su se Zapad i Izrael već odavno dogovorili da ga svrgnu, ne iz stvarno humanitarnih razloga, nego da bi konsolidovali izraelsku silu u regionu.
S druge strane teroristi naoružani od strane SAD, Britanije, Francuske, Turske i njihovih "koalicija" služe ovoj svrsi. Oni su ti koji dostavljaju propagandni materijal za vesti u SAD i Evropu, i obezbeđuju pristup novinarima i garantuju jednostranu i "nepristrasnu" pokrivenost Sirije.
Grad Alep je u vestima. Većina čitaoca i gledalaca neće biti svesna da većina stanovnika Alepa živi u zapadnom delu grada pod kontrolom države i sirijske vojske. Oni svakodnevno trpe artiljerijske napade od strane terorista, a što nema u zapadnim vestima.
Dana 21. jula, francuski i američki bombarderi napali su selo u provinciji Alepo, ubivši 125 civila. Ovo je samo objavljeno na 22. strani Gardiajana i nije bilo fotografija.
Kako su napravili džihadiste u Avganistanu 1980-ih godina kao oružje protiv SSSR -a, danas SAD rade nešto slično i u Siriji. Kao i avganistanski mudžahedini, sirijski pobunjenici su američki i britanski vojnici. Mnogi se bore za Al Kaidu i njene varijante. Neke, kao što je Nusra Front, su preimenovane u skladu sa američkom osetljivošću zbog 11. septembra. U osnovi ih pokreće Cija širom sveta.
Neposredni cilj je da se uništi vlada u Damasku koju većina Sirijaca podržava, ili bar podržava zbog zaštite. Dugoročni cilj je da se izbaci Rusija kao igrač na Bliskom istoku kao deo NATO rata protiv Ruske Federacije.
Poput Miloševića, Putin je sada Demon broj jedan. To je bio Putin, onaj koji je oborio malezijski avion iznad Ukrajine.
Naslov: "Što se tiče mene tiče, Putin je ubio mog sina." Nisu potrebni dokazi.
To je Putin, onaj koji je dokumentavo da je Vašington odgovoran za rušenje izabrane vlade u Kijevu 2014. godine te naredno kampanju terora fašističkih milicija protiv ruskog stanovništva u Ukrajini. To je rezultat Putinove "agresije".
Sprečavanje da Krim postane raketna baza NATO i zaštita ruske populacije koji su glasali na referendumu da se ponovo pridruže Rusiji su više primera Putinove "agresije".
U SAD.u i zapadnim medijima, anti-ruska kampanja je unapređena do virtuelne realnosti.
Džon Pilger,
Vostok, RT













