Visoki predstavnik NATO najavio nemačke investicije u Srbiju

Izvor: Press, 29.Nov.2013, 13:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Visoki predstavnik NATO najavio nemačke investicije u Srbiju

Za vreme boravka, dr Lamersa i prof. dr Jovanovića primili su, predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić, ministar inostranih poslova Srbije Ivan Mrkić i pomoćnik ministra Miroslav Jovanović. Prijemima je prisustvovao i ambasador SR Nemačke u Beogradu Hajnc Vilhem.
Gospodin Lamers je tokom boravka u Beogradu održao predavanje studentima i profesorima Fakulteta za pravo, javnu upravu i bezbednost Megatrend univerziteta, na temu: „NATO u 21. veku“.
U svom izlaganju >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << dr Lamers je posebno naglasio da NATO nije samo vojno-bezbednosna  i politička zajednica zemalja koje dele zajedničke vrednosti, među kojima su malo poznate aktivnosti NATO u humanitarnim akcijama širom sveta.
U delu izlaganja koji je posvećen odnosima sa Srbijom, dr Lamers je ponovio podršku NATO i Nemačke evropskim integracijama Srbije i najavio značajne investicije velikih nemačkih firmi, kao što su „Boš“, „Mercedes“, „Lidl“ i druge u 2014. godini.
Osvrćući se na izjavu ambasadora Ruske Federacije u Beogradu o članstvu Srbije u NATO, dr Lamers je naglasio da poštuje sadašnju odluku Srbije o vojnoj neutralnosti i da je uveren da će Srbija o eventualnom budućem članstvu u NATO odlučivati samostalno, kao suverena i nezavisna država.
Predavanje dr Lamersa izazvalo je značajnu pažnju profesora i studenata, koji su mu postavili više pitanja.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.