Izvor: RTS, 29.Okt.2010, 17:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NATO smanjuje broj vojnika na Kosovu
Tokom narednih meseci, broj NATO vojnika biće prepolovljen, sa 10.000 na 5.000. Odluka doneta zbog ocene da je bezbednosna situacija na Kosovu bolja, rekao generalni sekretar Alijanse Anders Fog Rasmusen.
Generalni sekretar NATO-a Anders Fog Rasmusen izjavio je da će Alijansa, tokom narednih meseci, postepeno smanjivati broj vojnika na Kosovu i prepoloviti ga, sa 10.000 na 5.000.
Ta odluka doneta je zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ocene da se situacija na Kosovu i Metohiji poboljšala, rekao je Rasmusen.
"Tokom narednih meseci, snage NATO-a postepeno će smanjiti svoje prisustvo na oko 5.000 vojnika, čime će učiniti korak ka upotrebi Kfora kao sredstva odvraćanja", objasnio je generalni sekretar NATO-a.
"Uslovi bezbednosti na Kosovu nastavljaju da se poboljšavaju, što je pozitivan faktor, ne samo za Kosovo, već i za čitav region", rekao je Rasmusen. On je dodao da snage Kfora zadržavaju sposobnost za brzo i efikasno razmeštanje, gde i kada god to bude neophodno.
"Mogućnosti misije Kfora da garantuje pouzdanu i bezbednu situaciju na Kosovu su nepromenjene", rekao je Anders Fog Rasmusen.









