Izvor: Radio Slobodna Evropa, 11.Avg.2014, 17:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NATO će braniti Tursku u slučaju napada "Islamske države"

NATO će preduzeti sve neophodne korake da odbrani Tursku u slučaju napada boraca grupe "Islamska država", koji su zauzeli delove Iraka i Sirije, rekao je generalni sekretar Alijanse Anders fog Rasmusen.

"Veoma smo zabrinuti zbog aktivnosti takozvane `Islamske države`, grupe terorista, i od najveće je važnosti zaustaviti njihovo napredovanje", rekao je Rasmusen za Rojters.

Ako se bilo ko od saveznika nađe >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << u opasnosti, posebno Turska, kaže Rasmusen, NATO neće oklijevati da preduzme sve mjere s ciljem odbrane te zemlje ili bilo kog drugog saveznika.

Govoreći o situaciji u Ukrajini, Rasmusen  je rekao da postoji "velika mogućnost" da bi Rusija mogla da vojno interveniše na istoku Ukrajine i da NATO ne vidi naznake da Moskva povlači svoje snage iz oblasti u blizini ukrajinske granice.

"Vidimo vojno nagomilavanje koje može da se iskoristi za vojne operacije u Ukrajini i da se kao izgovor uzima humanitarna opercija", rekao je Rasmusen.
Pogledaj vesti o: NATO

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.