Izvor: Vostok.rs, 16.Avg.2012, 20:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Moskva protiv primene zakonodavstva SAD na ceo svet
16.08.2012. - Neprihvatljivi i nedopustivi pokušaji primene unutrašnjeg američkog zakonodavstva u celom svetu
Namera Vašingtona da zapleni imovinu i zamrzne račune kompanija koje sarađuju sa Iranom izazvala je revolt u ruskom Ministarstvu spoljnih poslova.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije upozorilo je SAD da jednostrano uvođenje sankcija protiv Irana zadire u ruske ekonomske interese, što će dovesti do pogoršanja bilateralnih odnosa.
Potpuno su >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << neprihvatljivi i nedopustivi pokušaji eksteritorijalne primene unutrašnjeg američkog zakonodavstva u celom svetu. - iz saopštenja Ministarstva spoljnih poslova Rusije
„Vašington ne treba da gubi iz vida da će naši bilateralni odnosi biti ozbiljno ugroženi ukoliko se na udaru američkih restrikcija nađu ruski privredni posrednici koji sarađuju sa partnerima iz Islamske Republike Iran i striktno se pridržavaju našeg zakonodavstva i rezolucija Saveta bezbednosti UN“, kaže se u saopštenju na sajtu spoljnopolitičkog resora.
Rusko Ministarstvo spoljnih poslova izrazilo je negodovanje zbog imperijalističke politike Vašingtona: „Mi ne priznajemo mnogobrojne sankcije koje samovoljno uvodi Vašington pod izgovorom da je zabrinut zbog iranskog nuklearnog programa, a koje su u očiglednoj suprotnosti sa međunarodnim pravom. Smatramo da su potpuno neprihvatljivi i nedopustivi pokušaji eksteritorijalne primene unutrašnjeg američkog zakonodavstva u celom svetu. Odbacujemo metode otvorenih ucena, koje SAD primenjuju prema kompanijama i bankama drugih zemalja“, navodi se u saopštenju.
Vašington je u subotu doneo odluku o uvođenju novih sankcija protiv kompanija koje sarađuju sa Islamskom republikom, posle čega je usledila ova reakcija Moskve. Između ostalog, američke vlasti su najavile da će zapleniti imovinu i zamrznuti bankarske račune kompanijama koje sarađuju sa Teheranom.
Original publikacije
Izvor: Ruska reč, Argumenti, fakti
Pogledaj vesti o: Moskva, Vašington
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije smatra da Savet bezbednosti UN ohrabruje teroriste
Izvor: Vostok.rs, 17.Avg.2012, 09:13
17.08.2012. -..Nesposobnost Saveta bezbednosti UN da osudi napade u Damasku, podstiče organizatore zločina, smatraju u Ministarstvu. Ovo se nalazi u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Ruske Federacije. U MSP-u nalaze da, bez obzira na ozbiljne nesuglasice među članicama Saveta bezbednosti...












