Moskva će ukinuti sankcije, ako Zapad učini isto

Izvor: N1 televizija, 22.Jan.2017, 21:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moskva će ukinuti sankcije, ako Zapad učini isto

Ministar poljoprivrede Rusije Aleksandar Tkačov rekao je da se pitanje potpunog ili djelimičnog ukidanja sankcija prema zemljama koje su uvele antiruske ograničavajuće mere može rešavati samo ukoliko te zemlje budu učinile isto.

"Pitanju ukidanja sankcija treba pristupati oprezno, uz poštovanje interesa naših proizvođača koji su za vreme trajanja tih ograničavajućih mera realizovali brojne investicije u nove projekte", rekao je Tkačov.

On kaže da su ruski >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << proizvođači hrane za vreme trajanja sankcija postigli sjajne rezultate, kada je reč o zameni uvoza domaćim proizvodima.

"Za proteklih sedam godina proizvodnja pšenice je porasla za trećinu, a porastao je i nivo proizvodnje mesa. Rusija, na primer, u potpunosti sebe snabdeva pšenicom, mesom, uljem, šećerom i krompirom", dodao je on.

Tkačov je ocenio da su druge zemlje već ubeđene da Rusija, pored izvoza nafte, može da postane i najveći izvoznik poljoprivrednih proizvoda.

Samo prošle godine, kaže ministar, porastao je izvoz poljoprivrednih proizvoda iz Rusije za četiri odsto, i to na 17 milijardi dolara.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na N1 televizija...



Povezane vesti

"FER PLEJ" Moskva će ukinuti sankcije ako Zapad učini isto

Izvor: Blic, 23.Jan.2017, 00:07

Ministar poljoprivrede Rusije Aleksandar Tkačov rekao je da se pitanje potpunog ili delimičnog ukidanja sankcija prema zemljama koje su uvele antiruske ograničavajuće mere može rešavati samo ukoliko te zemlje budu učinile isto...- Pitanju ukidanja sankcija treba pristupati oprezno, uz poštovanje...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.